| Modoranu a întrebat:

Buna as vrea sa imi schimb catevacomponente la pc. Am fost la magazin si mi s-a spus ca mai degraba cumpar o unitate (mi-au aratat ei una) decat sa schimb componentele. (pretul unitati era dublu ca cel al componentelor.)
Mlam gandit ca daca as vinde pc-ul si sa mai pun niste bani sa imi iau unitatea noua, dar nu stiu cat ar costa unitatea mea.
este cam veche are cam 2-3 ani! cvand am luat-o a costat 1900 lei, dar acum e mult mai ieftinca cred mai putin de jumate)
are :
RAM: 1 GB DDR2 667CL5 (333MHz)
PLACA DE BAZA: ASUS P5VD2-VMSE
HDD : HTACHI (SATA)HD 6721680FLA 380 80 GB
CPU:INTEL PENTIUM E2140
CONORE 1, 6GHz
PLCA VIDEO : NIVIDIA GE FORCE 730SE/720 GS256MB

ESTE O UNITATE MYRIA CU DVD-WRITER LG VITITOR DE CARDURI
M-ar interesa cam cat ar costa.

4 răspunsuri:
| Bobytza97 a răspuns:

Te sfatuisesc sa o dai cu 1500 lei ca e buna placa video dar unele sunt cam praf fara suparare.

| Modoranu explică (pentru Bobytza97):

Eu sunt de la sat si pe aici nu prea au nev de pc-uri...mie mi-a zis unu ca da pe ea 700lei si eu credeam ca de 800 max900 da la 1500 nu ma gandeam...

| Modoranu explică (pentru Bobytza97):

A sz ca am gresit, dar placa video e de 512 mb...am gresit eu

| Bobytza97 a răspuns:

Pai nu stiam aceste 2 detalii atunci maxim dao cam cu 750-800 lei mai mult nu prea se da. imi pare rau totusi de componente ca unele erau bune.