| AleandraIleana98 a întrebat:

De unde as putea sa descarc si eu subtitrarea in roamana a filmului new moon. Am filmul in calculator dar e in engleza. As dori sa imi spuneti si cum sa i- o aplic va rog ajutor

Răspuns Câştigător
rroxi44
| rroxi44 a răspuns:

Gasesti subtitrarea pe RegieLive.ro
http://subtitrari.regielive.ro/the_twilight_saga_new_moon-11649.html
O downloadezi in mod obisnuit, dar fii atenta sa iei varianta corecta. Ca sa poti face asta apesi pe mouse, pe tasta din dreapta, pe film si cauti in properties, apesi click stanga pentru a deschide si vedea proprietatile filmului pe care il ai. Se v-a deschide si vei vedea ca se impart in doua - General si Summary. Pe Summary ai la Video cate frame-uri pe secunda are filmul. Poate fi 23, 25, 29 frames/s. Subtitrarile au si ele framerate. Combinat titlul subtitrarii si framerate iti dau posibilitatea de a gasi subtitrarea potrivita fara sa fie nevoie sa descarci mai multe ca sa vezi care se potriveste. In titlul filmului vezi ca ai si ce tip e - BDRIP, DVDRIp, CAM, XVID.
Cand ai subtirarea in download-ul calculatorului, deschizi filmul si o tragi pe ecran. Daca este potrivita, merge bine, o copiezi in folder alaturi de film si ii dai (in caz ca nu are exact acelasi nume cu filmul) rename, copiezi cu CTRL+C titlul filmului. Pe urma dai rename la subtitrare si acolo copiezi cu Paste sau cu CTRL+V titlul exact al filmului si adaugi neaparat un punct (.) si str
Ex. >
Daca filmul se numeste New.Moon.DVDRip.XviD-NeDiVx
subtitrarea ta se va numi New.Moon.DVDRip.XviD-NeDiVx. srt

Faci acest lucru doar ca sa iti intre subtitrarea automat atunci cand deschizi filmul. Daca nu poti sa o tragi pe ecran cu mouse-ul de fiecare data cand il vizualizezi.

9 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Intra pe www.subtitrari.exsto.ro . Aici gasesti toate subtitrarile, aparute in limba romana sau oricare alta (va trebui sa le dezarhivezi cu ajutorul WinRAR).
Bafta! ;)

rroxi44
| rroxi44 a răspuns:

Daca ai nelamuriri scrie-mi mesaj. Promit ca ma uit de cateva ori pe zi.

| AleandraIleana98 explică:

O trag spre film cand e pomit sau oprit

| AleandraIleana98 explică:

Dar cand o trag pe ecran imi apare semnjul ala cum ca nu se poate pune

| AleandraIleana98 explică:

Da si mie id te rog rroxy43

| Lollidella a răspuns:

Uite site
http://subtitrari.regielive.ro/new_moon-11649.html
si daca folosesti bs player dai ctrl+L si o cauti in folderul unde ai salvat`o dupa dai pe ea si open sau dublu-click :)

| Bibu_2231 a răspuns:

Http://subtitrari.regielive.ro/the_twilight_saga_new_moon-11649.html
nu o pui, apare singura (trebuie ori sa fie numele fisierului de film sa fie identic cu cel al subitrarii, fie sa fii inglobat deja subtirarea in acelasi fisier)

| danco a răspuns:

Http://subtitrari.regielive.ro/the_twilight_saga_new_moon-11649.html

cauta aici pentru varianta ta. o pui in acelasi folder cu filmul si ii dai acelasi nume, ca fii sigura ca merge.