| maryelena a întrebat:

De unde imi dau seama ce placa video imi trebuie pentru pc?

4 răspunsuri:
kratos
| kratos a răspuns:

In primul rand te uiti ce sursa ai la pc.
In al2lea rand vezi ce slot video are placa ta de baza agp sau pci express.
Dupa ce vezi ce slot video ai vezi ce bani ai si apoi te duci la magazinul de pc-uri si ceri cea mai buna placa video pentru slotul tau in banii tai si sa le mentionezi musai ce sursa are pcul tau.

| Iliutz a răspuns:

Pa te duci la start dai run sau la vista si la windwos 7 dai la seacrch program and files scrii dxdiag scrii asa si la xp, dai sisplay si la name te uiti ce placa ai.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu trebuie o anumita palca video trebuie. sa stii ce procesor ai si ce fel de palca doresti(in func de procesor). Poti sa te duci la un magazin legalizat in it si poti sa intrebi ce placa tiar veni mai bine la calc

| emoboysfunkky_8295 a răspuns:

Mia intai ce srusa ai la pc si de daca e samsung = plac video 3d orange =slotul video Xtrus=placa video 7d deslay