| mAkE_2626 a întrebat:

Dece noaptea te doare mai rau? Adica maseaua te doare rau noaptea, de ce ai probleme cu inima noaptea, de ce totul noaptea e rau? Dece nu ziua?thinking Daca mi-e rau, mi-e doar noaptea mereu ma intreb de ce.

Răspuns Câştigător
| Shuellen a răspuns:

Eu stiam ca noaptea, diavolul are mai mare actiune asupra corpului tau, de aceea multe accidente se petrec noaptea, de aceea fenomenele paranormale se produc noaptea, seara si rareori in cursul zilei. Diavolul are o mai mare putere fiindca el este "conducatorul intunericului" iar Dumnezeu este "sfantul luminii". Eu asa stiu de la religie si din ce am citit de pe internet

2 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Nu cred ca ar avea cineva un raspuns pe masura poate ca ziua te mai ei cu alte probleme, mai stai de vorba cu cineva, dar cand vine seara si e o liniste deplina nu faci altceva decat sa te gandesti la durerea pricinuita si uite asa incepe calvarul, dar poate se gaseste cineva si iti va da un raspuns care te va face sa te simti multumit de framantarea care te macina sper sa gasesti raspunsul mult asteptat... o zi buna!

| Shammal a răspuns:

Interesanta ideea, raspunsuri sunt multiple depinde din ce parte a cunoasterii vin; parerea mea: pentru ca in timpul zilei esti distras si nu constientizezi aceste dureri fizice, noaptea insa te linistesti si incepi sa-ti muti atentia catre ele si automat durerea se manifesta; sti e ca atunci cand te tai sa zicem din greseala si nu observi iar atunci cand observi vezi sange incepe sa te si doara big grin