| b342 a întrebat:

Deci, am nevoie de raspunsuri rapide, si bune! :|
Deci: http://www.ymland.com/status-changer/index.php
Site-ul asta schimba statusu', nu?
Nu stiu cine *** ( Imi cer scuze dar mor de nervi :| ) imi tot schimba statusul. Cum fac sa aflu care-i tampitul/tampita care mi-l tot schimba?:|

Răspuns Câştigător
| ANoNim_7814 a răspuns:

Si mie mi s-a intamplat. Da schimba statusul.
Nu poti afla, insa cine schimba, dar il poti bloca.
Am eu un cod cu care il blochezi. only.malli,daca esti vrei sa il blochezi.

| GeorgeTo a răspuns (pentru ANoNim_7814):

Ajuta-ma te rog si zi-mi ce trebuie sa fac ca sa blochez acest site sa-mi schimbe statusul

10 răspunsuri:
| Stefan89 a răspuns (pentru CM7YRE):

Raspunsul tau trebuia votat castigator,e singurul corect care nu foloseste nu stiu ce coduri, draci laci, esti sigurul care s-a prins ce si cum.Nu ca cei dinaintea ta care au dat-o cu dar si poate si cu pai sa vezi! Din partea mea, felicitari!

| CM7YRE a răspuns (pentru Stefan89):

Multumesc,dar nu trebuie neaparat sa fie castigator, pur si simplu, sa stie toti sa se apere.

| Dia a răspuns:

Intri la "Messenger" (stanga sus)--> Ignor list --> Alegi prima optiune "Ignore anyone who is not in my Yahoo! Contacts".

| elmo2011 a răspuns:

Probabil ai prins un virus, incearca sa il scoti cu Malwarebytes si Simply Torjan Remover(le gasesti gratis pe google). Le instalezi, le faci update dupa aceea scanezi cu ele, dai sa curete ce au gasit si gata.

| RoberT41 a răspuns:

Tocmai mi s-a intamplat si mie. Ideea este ca nu am intrat pe niciun site suspect astazi. Am Eset Smart Security 5. Toata ziua am fost pe Y! M fara nici-o problema. Acum 15 minute am revenit acasa, si la 5 minute dupa ce am intrat pe mess mi s-a schimbat statusul. M-am deconectat instant de la internet si m-am logat pe alt id sa vad daca mai se schimba statusul si nu s-a intamplat nimic. Se pare ca Y! M are vulnerabilitatile lui. Preventiv dezinstalati Messengerul si dupa stergeti si folderul unde l-ati avut instalat. Eu tocmai am terminat scanarea cu Spyware Doctor si nu am gasit nimic suspect. Sfat: treceti la MSN!

| doarEu001 a răspuns (pentru RoberT41):

Exita un site care schimba statusuri. a intrat cineva din lista ta si ti-a schimbat statusul. nu e vorba de virusi.ci doar de oameni care nu au ocupatie.si mie mi-a facut faza un amic in seara asta si mi-a explicat despre ce e vorba.si se pare ca merge doar la cei care au mess 11happy cauta pe google despre asta: site-uri care schinba statusuri.si o sa gasesti mai multe info.ce mess ai?

| Proto a răspuns:

Click Messenger -> Preferences -> Ignore List -> [Bifezi] Ignore anyone who is not in my Yahoo! Contacts. si ai scapat happy