| andrey17 a întrebat:

Deci, am si eu o problema cu Sims 2 de imi vine sa ma dau cu capu` de pereti =D. Ii fac imagine virtuala, se instaleaza normal, complet iar la sfarsit apare casuta "launch game" care am bifat-o ca vream sa joc atunci imediat. Bun, am jucat eu cateva ore dupa aia ies din el si vreau sa intru iar. Nu mai pot. Pur si simplu numai porneste daca dau dublu click pe iconita ca sa fiu mai precis laughing. Ca sa il joc trebuie sa il instalez de fiecare data (dureaza ceva) si sa bifez launch game ceea ce e cam aiurea straight face. Cum as putea rezolva? Dau funda la primul raspuns care sa imi rezolve problema happy

4 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Prietene daca ai o iconita pe desktop inseamna ca jocul este instalat! launch game inseamna sa lansezi jocul(adica dureaza o perioada pana se incarca si isi ia toate driverele in pc tau si aduna resurse pentru lansarea lui) Timpul de care zici tu (nu stiu cat astepti)poate sa fie mai mare sau mai mic in functie de conformatia pc-ului! timpul in care se incarca tu faci ceva la pc? adica jocul iti cere ceva? as vrea sa stiu!

neluL
| neluL a răspuns:

Daca stii putina spaniola ia de aici http://www.taringa.net/......vista.html ghidul de instalare!

| StefanS a răspuns:

Ce windows ai?
Incearca cu "Click dreapta"->"Run as administrator".
Daca nu merge incearca sa il pui in compatibily mode xp(daca ai 7 sau vista).
Ai pus crack-ul? Ca daca nu ai pus crack-ul ii normal sa nu mearga(daca nu ii montata imaginea).

| andrey17 explică:

Windows xp, si nu am nevoie de crack pentru ca am imaginea montata 1 care ii tine in loc. Deci nu imi da eroare sau ceva, pur si simplu nu porneste. NeluL, jocul nu imi cere nimic, iar "launch game" nu imi apare decat cand se termina instalarea jocului, deci daca vreau sa joc sims trebuie sa dezinstalez sims apoi sa il instalez iar si sa bifez launch game, daca ies apoi din el iar il dezinstalez... cred ca ai prins ideea. De instalat nu dureaza mult, cam 10 minute dar nu imi este prea comod sa il instalez de fiecare data cand vreau sa joc