| iuandfto a întrebat:

Deci astazi a fost ziua mea. Am fost la SpringTime cu o prietena si ne-am distrat. Acum sunt cu tata acasa si as vrea sa fac o masa festiva dar nu stiu cum. Ma puteti ajuta? Va multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| angel_7075 a răspuns:

Pai poti sa te duci la o pizzerie sa cumperi o pizza un suc sau o sampanie ca doar este ziua ta :* sau sa te duci sa iei niste floricele sa va uitati la un film misto ca doar este sambata si un suc nu prea este masa festiva dar o sa fie distractiv :X

3 răspunsuri:
| GwenS a răspuns:

Pai poti pur si simmplu sa pui muzica.niste baloane.inviti prietenii. faceti jocuri sau ce va place. poze.:d

| Maria46854213 a răspuns:

Cu masa festiva nu prea te pot ajuta, dar vreau sa iti spun La Multi Ani! si tot ce iti doresti!

| GabrielaRawr a răspuns:

Pai in primul rand la muti ani si cred prima data incepe prin a taia painea si a o pune intr-un cosulet frumos. apoialege cele mai frumoase tacamuri si pune servetele facute in forma de triunghi la fiecare loc unde va sta cineva si pune pe servetel o furculita, o lingura si un cutit. apoi intr-o solnita pune sare si piperul. pune cate un pahar mare si un mic la fiecare loc in parte unde va sta cineva.acum pune cateo farfuriuta mica in dreptul fiecaruia pentru oase sau altceva.Acum pune mancarea care o vei servi in farfuri frumoase(nu uita ca ciorba se pune in castroane). pune o sticla de apa, una de suc si o sticla de vin, visinate, bere pentru adulti.La desert e bine sa faci un tort si sa ai pregatite lingurite nu linguri sau daca nai posibilitatea sa faci un tort fa o salata de fructe(e si gustoasa si sanatoasa). Dupa masa multumeste invitatilor pentru ca au venit la masa festiva. sper ca te-am ajutat