| aragon18 a întrebat:

Stiu ca nu ar trebui sa-mi fac planuri de pe acum dar. ziua mea este in februarie si as vrea sa dau o petrecere de la ora 18 pana la ora 12-1 noaptea. O prietena de. a mea a dat astfel de petrecere acum un an si s. a distrat foarte mult straight face ma gandesc k o sa imi bata toti vecinii la usa pentru ca stau la etajul 10 si e f f greu. ce sfaturi imi puteti da legat de asta? as vrea sa vorbesc si cu parinti mei, ei vor fi acasa pentru ca petrecerea as vrea sa fie intr. o sambata.si sunt si ei foarte greu de convins straight face

Răspuns Câştigător
| nuamnuvreau a răspuns:

Buna! In primul rand la multi ani de pe acum! S-o luam inceeeet. E nefavorabil faptul ca stai la bloc, si la ultimul etaj. Dar pentru asta exista 3 solutii:ori iti trimiti vecinii la plimbare, ori ii iei la party, ori faci petrecerea intr-un alt loc.Precis exista in orasul tau un restaurant (sau altceva potrivit pentru tine), dar este o problema:trebuie sa inchiriezi tot locul...De aici vin problemele cu parintii. Spune-le ca nu mai vrei nimic din banii lor nu stiu cat timp(etc.), spune-le ca faci niste treburi in plus in casa, fara bani(laughing, ca economisesti(dar trebuie sa te apuci de acum)bani ca sa-i ajuti si tu cu verzisorii, dar tot ce ai zis trebuie sa si faci(sad)...La petrecere, daca o faci in alt loc in afara casei tale, ia-i si pe parintii tai(stiu, stiu)si (desi iti vine greu)discuta lista de invitati cu ei... Ultimul sfat e valabil si daca faci petrecerea in apartament. Dar, stai ca am o idee, faci si tu un party in pijamale, cu multe fete, la tine acasa, muzica de la telefoane, stati pana la cat vreti, etc.Succes!

8 răspunsuri:
| elena a răspuns:

Aduna pana atunci un *banut*, cauta din timp un local/bar/discoteca/club si aranjeaza petrecerea acelei seri cu prietenii/ invitati de onoare parintii/ si ai scapat de nesuferitii de vecini...am trecut si eu prin clipe din acestea cumplite, cand vin nesimtitii si cioc, cioc la usa...*inchide muzica ca trebuie sa ne odihnim* si ti s-a dus tot cheful. Nu ti se pare o idee buna propunerea mea? Trateaz-o si cu parintii si ca sa ai succes apeleaza neaparat la ajutorul lor, fa-i sa se simta cei mai importanti in organizarea zilei tale de nastere. Iti doresc multa bafta!

| YepIsSuspended a răspuns:

Ai putea sa o faci intr-un clubhappy

| Altair a răspuns:

Ba eu zic so dai da depinde cati oameni inviti daca inviti putini ai putea so dai acasa da sa ai casa destul de mare si poti sa vb cu administrator si locatarii sa nu ai probleme da daca inviti multi inchiriaza un restaurant sau un club mic ceva

| Zoombe3 a răspuns:

Poti sa o faci acasa, dar in cazul asta ai nevoie de semnaturi de la vecini (deasupra/dedesubt/stanga/dreapta/fata/spate) depinde cum sunt ei asezati fata de apartamentul tau si apoi mai ai nevoie de semnatura Administratorului, si cam atat, unii administratori te pun sa faci un anunt cu orele de galagie pe care sa-l pui la avizier. Succes.

| alessyca a răspuns:

Poi intai convinge'ti parintii iar apoi vorbesti cu vecinii de la 9 trebuie sa te inteleaga deoarece nu esti o persoana care sa faca galagie non-stop nu? succesbig grin

| liz23 a răspuns:

Parerea mea este sa nu o faci acasa, iar in cazul in care doresti neaparat, poti vorbi cu vecinii si administratorul, pentru aprobare ca sa nu ai probleme.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am un prieten care implineste anii pe 29 februarie si el isi tine ziua in stil mare o data la 4 ani dar e si singura data cind poate cineva sa-l vada beat.Inchiriaza un local din asta ieftin ii da 2-3 mil.patronului si toata noaptea o facem acolo. Tin sa spun ca el toata noaptea e ok bea numai suc cu mine dar dimineata dupa ce se termina toata treaba se face, stii cum? Ranga de beat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am o solutie pentru tine. Asa cum si altii ti-au spus, cel mai bine este sa inchiriezi pentru o noapte, o locatie, unde poti sa dai petrecerea fara sa deranjezi. De exemplu intra pe "spatiudeinchiriat.wgz.ro" si ai o oferta cu toate detaliile si chiar vizionarea localului.