| Here4u a întrebat:

Deci, aveam un puisor de gaina...El a murit! Era foarte micut, si se tinea dupa mine mereu! Spuneti-mi va rog ce sa fac sa uit de el? Cand mi-l aminesc plang neincetat! Va rog!sad

Răspuns Câştigător
| Fineness a răspuns:

Nu te lăsa copleşită de amintirile cu puiuţul. Oricum, trebuia să moară cândva. Nimic nu e pentru totdeauna pe lumea asta.Toate trec...
Distrează-te şi bucură-te de viaţă.E scurtă. Şi reţine, nu totul se rezumă la acel puiuţ. Fii tare!

3 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Nu, nu o sa-l poti uita.Deocamdată.Sincer, o sa-ti amintesti de el si peste ani, dar nu va mai fi asa trist ac acum. Imaginea aia dureroasa s-a intipărit in minte, oarecum, nu o poti scoate atat de usor. Stiu ca ti se pare nedrept sa-ti moara un puisor nevinovat, abia iesit din ou si care se putea bucura de viata.
Il pui intr-o cutiuta si-l îngropi undeva unde crezi tu...
Un sfat:cumpăra-ti alt puisor, ba chiar doi! Si daca vezi ca se simt rău si incep sa se clatine pe picioare, da-le cu pipeta cateva picaturi de lapte slab, direct pe cioc. Se inzdrăvenesc cum nici nu-ti vine a crede! Mătusa mea asa isi trateaza puisorii ca sa supravietuiască.

| chocco1995 a răspuns:

Toti murim candva, oameni, animale, pasari, toti cei care avem viata..treci peste incearca sa nu te mai gandesti la el, stiu ca ti-e greu dar trebuie sa treci peste si sa mergi mai departe

| GirlPrincess a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa uiti de el! Si mie mi-a murit o catelusa foarte draga sufletului meu! Mi-am luat alta si intr-un fel e ca o consolare pentru mine, chiar daca nu va fi niciodata ce a fost Mika pentru mine! Inceraca si tu sa fai ca mine! te vei simti mai bine!:X Oricum cred ca esti o fata fff sensibila! Pwp