| Pauliici a întrebat:

Deci e important, nu e la misto. :-s
Am 11 ani, am intrat in casa pe la 10 si inainte,eram pe la poarta si parca am auzit usa de la intrare trantindu`se. Am intrat in casa,si nu e nimeni,sunt singura acasa,parintii la lucru iar fratele pe`afara.
Am intrat in casa,in bucatarie, am mancat ceva,am pornit radio`ul si dupa, am strans tot, si am plecat.Radio`ul l`am oprit.
acum,dupa vreo ora,aud zgomote in dormitorul parintilor. parca ceva se tranteste,si paseste cineva pe parchet. mi`e foarte frica si nu stiu ce sa fac. bucataria e langa dormitor,deci nu pot lua ceva de la bucatarie sa ma duc sa vad ce e. creditul pe telefon mi-a expirat. ce sa fac!? Va implor, nu faceti misto, e serios!
FUNDA!

Răspuns Câştigător
| AnnaAnnne a răspuns:

Daca intrebarea nu e pusa la misto am sa te ajut. Sper ca era incuita usa si sa nu fi intrat cineva in casa ca la fantome clar nu ma gandesc si nu te gandi nici tu sau sa nu fi venit fratele tau acasa si sa nu.l fi auzit.Iesi repede pe usa roaga un vecin sa.ti dea telefonul lui si sa vina cu tine dupa aceea sa vada ce a fost, deci nu te gandi ca fantomele ti.au invadat casa ca e imposibilhappy.Eu te sfatuiesc sa te grabesti ca daca stai pe TPU sa astepti raspunsurile noastre nu faci mare lucru, cere.i ajutorul cuiva, te descurci tuhappy. Sper ca te.am ajutat.Succes!

6 răspunsuri:
| Adrianf a răspuns:

Buna, nu ai de ce sa iti fie teama, stai linistita nu te impacienta, eventual da-i drumul la tv sau la pc, da muzica mai tare, si eventuala il poti chema pe fratele tau acasa, explica-i doar ca nu iti place sa stai singura, si ca il rogi sa vina acasa. spune-mi ce nelamuriri mai ai. P.S.: stai linistita, astept urmatorul mesaj

| h3r a răspuns:

Buna.
In primul rand linisteste-te, totul este imaginatia ta. Totul se rezuma la frica e care o ai, asta din cauza ca ai auzit multe poveste, ai vizionat diverse filme "horror" si probabil cum esti singura, ai astfel de ganduri.
Si la mine s-a intamplat ceva in genul insa recunosc ca m-am speriat prima data, apoi m-am calmat.
Incearca sa te relaxezi, uita-te la un film de comedie, asculta muzica, vorbeste cu cineva, inclusiv si pe TPU, de ce nu?!
Nu-ti face griji, astea sunt rodul imaginatiei tale.
Calmeaza-te, nu te mai gandi la chestiile respective!

Take care!

| ZethKode a răspuns:

Buna.Din ce am citit, pot sa iti spun ca totul e doar in mintea ta. Poate ca aceste sunete se petrec in camera respectiva dar tu esti cea care le da importanta si iti imaginezi ca pot insemna ceva. Daca nu te-ai mai gandi la ele, te-ai juca pe calculator, te-ai uita la televizor, ti-ai da seama ca aceste sunete au fost doar niste simple sunete.Bafta!

| Pauliici explică:

Pana la urma am iesit repede din casa si m`am dus cu bicicleta la magazin. la parintii mei. Am ajuns acasa toti si s`au dus sa verifice,dar nu era nimic,in afara de un bibelou spart jos si fereastra laarg deschisa. Acum ma intreb daca a fost cineva si a dat peste bibelou,si a iesit si intrat pe geam, sau... o fi fost curent in casa si s`a deschis fereastra tare, a fost vant puternic si s`a spart bibeloul thinking Oricum, mersi de sugestii, si. va mai zic o data ca nu a fost pusa la smechereala, a fost real. happy
Thx :* love struck

| wallent1n a răspuns:

Ai tai sunt la lucru dar, tinand cont de cat ii ceasul ei au ajuns deja acasawinking deci au unpic de lucru acum.

| WaraAl3x a răspuns:

Incearca sa vb cu cineva pe mess sa gasesti o ocupatzie, asculta muzica tine sunetul si cand vin parintii o sa rezolvi atuncea. Dar incearca sa te calmezi si sa nu te sperii si fa ceva ca sa pierzi timpul.