| Ansassisia33 a întrebat:

Cum e corect: "scumpo" sau "scump-o"? Ma contrazic cu o fata de nu stiu cat timp!

Răspuns Câştigător
| zHeArTz a răspuns:

Scumpo

| Ansassisia33 explică (pentru zHeArTz):

Exact! Asta zic si eu pentru. ca o nu e pronume!

| zHeArTz a răspuns (pentru Ansassisia33):

Felicitari, prietena ta o sa faca cinste cu un suc.

12 răspunsuri:
| waXonwaXoff a răspuns:

Scumpo e corect, daca scump era verb se scria cu -o.EX.Bate-o,citeste-o

| Adry05 a răspuns:

Scumpo, pentru că o nu este vreo altă parte de vorbire, cum ar fi pronume.

| BiuL a răspuns:

Scumpo, fara niciun dubiu.

Răspuns utilizator avertizat
| xXAlphaXx a răspuns:

Scumpowinking

| yoa23na a răspuns:

Scumpo cred

| IngerashaDeea a răspuns:

Corect e scumpo

| Yaoi4Me a răspuns:

Raspunsul corect este: SCUMPO, deoarece nu poti spune scump-o. Esti cumva scumpa si nu stiu eu( ma refer la bani, ex: o haina scumpa)? Nu e corect sa pui cratima deoarece nu merge sa ii pui pronume la acest cuvant._. Ma rog. Ai inteles tuwinking.

| vasiudaniel97 a răspuns:

Scumpo. :*

| Florica_Resedean_1948 a răspuns:

Pe vremea scolii mele, tot ce se termina cu litera o, era despartit, asa ne invatau invatatorii mei