| Cosmin125 a întrebat:

Deci sa incepem cu inceputul. Sunt in clasa a 9a si eram la un liceu cu profil mecanica si nu imi placea deloc. Profesorii erau exigenti, bacul era aiurea, era si departe de casa si mi-a venit in minte ideea de transfer la alt liceu. Zis si facut, m-am transferat la Liceul cu program sportiv, la lupte libere si dupa primele trei zile am realizat ca am facut greseala vietii mele... Viata e un cosmar.La ore colegii de clasa fac galagie si nu prea se intelege mare lucru, iar partea cea mai rea, la antrenamente(Nu numai ca sunt super grele), dar mai fac antrenament si cu copii de a 10-a, a 11-a si fac tot felul de gesturi(Fac misto, pun piedica la alergare, se lasa in jos cand trebuie sa sari capra peste ei etc). Si acum sunt intre ciocan si nicovala. Mama si tata nici nu vor sa mai auda de alt transfer(si asa m-am rugat 1 semestru intreg sa ma transfere si uite unde am ajuns). Antrenorul nu prea sta cu noi si ii pune pe aia de a 10a sa faca incalzirea. Dupa ce dau in noi ne zice ca daca ne ducem la antrenor ne omoara cu bataia dupa ore
Deci intrebarea mea este: Ce sa fac? Cum sa scap de misto-urile astea si sa-mi vad de antrenamente si de carte linistit? Aveti vreo idee?

Răspuns Câştigător
| ToTAiCisiNumAiAiCi a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa te transeri... si nu stiu daca ai vreo sansa sa rezolvi ceva cu smecheri din clasa sau din scoala...

| Cosmin125 explică (pentru ToTAiCisiNumAiAiCi):

As vrea si eu sa ma transfer, dar parintii nici nu vor sa mai auda de alt transfer... oricum nu cred ca mai rezist mult, simt ca cedez si nu stiu ce o sa fac

2 răspunsuri:
| rooxy01 a răspuns:

Da si eu zic sa te transferi. daca nu incearca sa pari si tu ca ei integreaza-te! fa si tu piedici la altii etc. poate se schimba ceva. dar decat sa fi altfel de om mai bine transfera-te.