| Bixx a întrebat:

Deci... se cosidera 2 unghiuri adiacente AOB si BOC (huaalaughing ) astfel incat masura AOB=a (grade) si masura BOC =b (grade). fie [OD si [OE bisectoarele acestor unghiuri, iar [OF bisectoarea unghiului DOE. folosind judecata aratati ca masura unghiului [FOB]=(a {grade}- b {grade}/4

6 răspunsuri:
| Blackwoman27 a răspuns:

Clasa a6a?straight face
URASC SCOALA!
Si nu mai pune intrebari dintrasetea ca eu nu le stiulaughing

| ChristineW a răspuns:

Noi am trecut de mult de astea... a 6-a
E idioata problema, nu aveti raspunsurii?

| Alextpuro a răspuns:

Usor happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deci sa mor eu.la geometrie sunt chiar la chestia asta cu ungiuri adiacente si bisectoare.sunt cls a6a si sunt chiar la acest cap. dar nu am inteles.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce e asta proasto, nu poti afla