| MaryLoveAnime a întrebat:

Deci stim cu totii ca vine Pastele ^^, deci am sa va intreb.

Ati avut patanii/intamplari hazlii de Pasti? Daca da, ziceti-mi si mie, ca am nevoie.( sa stiu ce sa fac anul asta )

Multumesc anticipat!^^

Răspuns Câştigător
| ir3al a răspuns:

Eu si scumpa mea verisoara aveam un obicei foarte interesant, dupa parerea mea..Probabil iti dai si tu seama ca inainte de Paste, bunica, mama etc strangeau oua pentru vopsit.(Noi stateam la tara ). Asa ca,laughingin fiecare seara mergeam in cotet si luam jumatate din oua si le ascundeamlaughinglaughinglaughinglaughingIar de Paste cand bunica observa ca nu avem oua cumpara o gramada si noi ii spunem ca le-am acuns si era foarte amuzant!laughinglaughingacum si faza tare. Bunica era obisnuita sa ascundem oua si deja invatase si ascunzatorile, Numai ca intr-un an, ne-am gandit sa cautam o alta ascunzatoare si la insistentele scumpei mele verisoare(imita o fetisoara de catelus plouat perfectalaughing ), am acuns oula intr-un dulap vechi.SI am uitat de ele, iar dupa 1-2 ani (nu mai stiu exact) a gasit bunica oualalaughingerau stricate toate!laughinglaughingNoi crescusem si ne dezvatasem de acest obicei, tocmai de aceea a fost foarte amuzanta intamplarea!

Alta super tare, am cumparat ..de data acesta cu fratele meu ..am cumparat doua oua de lemn, care erau rosii simple care nu erau pictate si cand ciocneam oua noi castigam mereu!

Bine, acum nu este atat de amuzant, dar aceste intanplari ne audc aminte de copilarie! Paste fericit!

1 răspuns:
| scully a răspuns:

Cand eram mica mereu petreceam Pastele cu bunicii la tara. Aveam o prietena Diana si faceam cu ea toate nebuniile. Odata bunica vopsea oua si cand gasea vreun ou mai vechi sau mai micut ni-l dadea noua sa ne jucam cu el. Si ce ne-a dat in gand? Am iesit afara, ne-am urcat intr-un nuc si stateam la panda sa aruncam cu oua in oameni. laughing Vecina bunicii a strigat la noi sa ne dam jos ca sa nu cadem si poc! s-a pomenit cu un ou stricat in frunte. S-a dus la bunica sa ne reclame, bunica a ras de ea ca era plina de ou. Ne-a mustrat un pic ca o facem de ras, dar i-a placut si ei 'glumita' noastra. laughing
Paste fericit! happy