| venusdoom a întrebat:

Descrieti va lumea in care a ti vrea sa traitibig grin

Răspuns Câştigător
| Lauragd a răspuns:

Cateva persoane nu schimba lumea cu nimic.Degeaba sunt eu buna si imi doresc o lumea perfecta daca daca nimeni in afara de nimeni nu-si doreste asta si se complace in ideea ca "asa-i viata si asa va fi mereu".Nu sunt eu in putere sa schimb lumea cu toate ca fac si voi face mereu tot ce-mi sta in putinta chiar daca e o munca zadarnica.

11 răspunsuri:
| Anonymus314 a răspuns:

De ce sa mai spunem? daca oricum, nu e posibil asa ceva?

| xt9000 a răspuns:

O lume in care toate popoare sa fie unite sub aceeasi limba, drepturi nume.in loc sa fie 100 tari sa fie doar pamantu si ata. fara foamete sau someri sau alte lucruri

| Avatar001 a răspuns:

O lume iubitoare.

| Lauragd a răspuns:

Pierdere de timp...nimeni nu o va schimba dupa cum vreau eupuppy dog eyes

| venusdoom explică (pentru Lauragd):

Fiecare individ are o parere in anumite domenii. daca (virgula) cateva persoane ar avea o vizune asemanaoare si ar lupta pentru ea, lumea ar putea fii schimbata in bine...sau in rau (desi mai rau ca in prezent nu cred ca e posibilthinking am ajus sa ne distrugem ca niste prosti locul in care traim)

| Lauragd a răspuns (pentru venusdoom):

Cateva persoane nu schimba lumea cu nimic.Degeaba sunt eu buna si imi doresc o lumea perfecta daca daca nimeni in afara de nimeni nu-si doreste asta si se complace in ideea ca "asa-i viata si asa va fi mereu".Nu sunt eu in putere sa schimb lumea cu toate ca fac si voi face mereu tot ce-mi sta in putinta chiar daca e o munca zadarnica.

| nesuferit a răspuns:

O lume unde e legal sa plantezi cat canabis vrei tu

| ixionJR a răspuns:

Un singur lucru ar fi de schimbat sa fie perfecta lumea : sa inchida OTV, restul ar veni de la sine

| FeelLove a răspuns:

Mie imi place lumea asa cum e. Pana la urma asa a fost sa fie, trebuie sa invatam sa ne placa lumea in care traim. Ai dreptate speeder96 lumea perfecta pe care ne-am dori`o eu, tu, noi nu poate deveni realitate.Trebuie cu puterile noastre sa transformam usor usor lumea in ceva mai bun. Pentru mine o viata mai buna ar fi daca as avea niste parinti care m`ar intelege si care m`ar lasa sa ma distrez, insa ma multumesc cu viata pe care o am si cu lumea in care traiesc.

| venusdoom explică (pentru FeelLove):

Ba bineinteles ca nu asa a fost sa fie. Oamenii isi pot schimba destinul, viata, felul de a fi sau ce mai vrei tu. Pot face asta, atat doar ca nu si o doresc cu adevarat. Si asta poti observa uitandu te in jur; suntem invatati sa ne CUMPARAM confortul material si lucruri de care sincer, chiar nu avem nevoie.

| FeelLove a răspuns (pentru venusdoom):

Parerile sunt impartite! happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In oricare lume voi trai tot asa voi fi deci mi e indiferent happy