| YLLL a întrebat:

Descrieti localitatea in care locuiti. Ce ati vrea sa faceti pentru ea?

Răspuns Câştigător
| andreutz a răspuns:

Piatra Neamt! nu as face absolut nimic, dintr-un motiv foarte simplu. Are deja de toate, nu ii mai trebuie nimic, si in plus chiar daca ar lipsi ceva, s-ar ocupa domnul primar. omul asta chiar poate sa afirme ca a facut ceva in viata, nu a trait degeaba. eu unul sunt mandru de orasul meu asa cum e in momentul de fata, nu as schimba nimic la el!

12 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Un oras despre care se vorbeste prea putin in Romania. As vrea sa pot ajuta la modernizarea lui pentru a ajunge sa faca parte din orasele de top din Romania.

lolita
| lolita a răspuns:

Eu locuiesc intr-un oras turistic, micut care are tot ce-i trebuie: mare, muntele la 30 minute distanta, palmieri, puburi, restaurante, magazine faine, carrefour la iesirea din oras etc. as schimba doar faptul ca toti care au caini de talie mare merg cu ei pe strada fara botnita. ps: orasul nu este in Romania.

| Leea1234 a răspuns:

Botosani= un oras mic, linistit si curat!
ce as face eu pentru el (daca as avea putere)...pai as crea locuri de munca pentru tinerii care traiesc acolo, sa nu mai fie nevoiti sa caute un loc de munca in alte judete, sau chiar in alta tara!

| Brotacelu a răspuns:

Bucuresti - un cuvant care spune toate calitatile negative care le poti spune despre un oras
Ce sa facem ca sa fie bine? nimic atata timp cat nu avem putere de decizie
Iar daca cineva se gandeste ca adunandu-ne mai multi pentru a face un miting mi se pare penal si or sa se uite "prea-inaltimea lor" la noi cand o zbura porcu.

Distractie placuta

| YLLL explică:

Satu Mare-aceeasi problema, curatenia si.
aici sunt ff mult caini pe strada.sad
daca as putea as construi unadapost pentru toti cainii.sad

| Munchkin a răspuns:

Bucureşti:
În primul rând aş proceda ca în evul mediu, infractorilor să le fie tăiată o mână (îţi dai seama că toţi politicienii ar fi ciungi?). În al doilea rând, amendă 500 RON celor care nu respectă curăţenia şi liniştea publică. În al treilea rând aş încerca să îmbunătăţesc învăţământul şi spitalele. În ultimul rând probabil aş scoate, nu Bucureştiul, ci România, din Uniunea Europeană.

| Brigitta a răspuns:

Dej
-cel mai murdar, aglomerat, jegos, mort, corupt oras din cate se pot imagina...
Nu cred ca exista ceva omenesc posibil ce l-ar putea salva.

| TeoIonela a răspuns:

Buzau-un oras cu oameni foarte nesimtiti(unii'), in cartierul in care stau se face chiar si trafic de droguri, sunt multi caini:umbla vreo 20 in haita, in general, Buzaul este invadat de oameni care fac umbra pamantului degeaba(nu toti)tongue

| MaRRiaN a răspuns:

Bucuresti - un oras murdar, foarte aglomerat, plini de caini...

| razadeluna a răspuns:

Sa fie mai curata!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Oribil vreau astfalt la voi e bine cu caini si mizerie noi nici astfalt nu avem crying(((

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Locuiesc în Craiova...Tot curăţenia este problema mea. Dar tu?