| anonim_4396 a întrebat:

Din ce material sunt facute majoritatea carilor de joc?(cele ieftine de poker de exemplu, nu vorbesc de set de carti de peste 100ron)

Am nevoie sa creez niste carticele mici, pentru un proiect la scoala. Am imprimanta color. Se pot imprima lucruri pe carti, daca sunt din material la fel cu cel de poker? Exista un magazin online/offline unde se gasesc cartonase goale, albe? Daca da, cat costa?

8 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Poti sa te deplasezi pina la o librarie si sa cumperi carti de vizita simple.

| BogdanVasc a răspuns (pentru anonim_4396):

Cat costa? As vrea sa fie ca o carte de joc, adica marimea sa nu fie patrata, rotunda, etc.

| anonim_4396 explică (pentru BogdanVasc):

Sint dreptunghiulare, lucioase, se poate imprima pe ele. Nu sint scumpe dar nu mai stiu pretul, nu am mai cumparat de mult. Cred ca se mai gasesc si la firmele IT care fac listari, etc.

| BogdanVasc a răspuns (pentru anonim_4396):

Pot costa mai mult de 10 lei, 50 cartonase?

| anonim_4396 explică (pentru BogdanVasc):

Nuuu, erau pachete de 100 cartoane dar nu depaseau 10 lei.

| mnthseby a răspuns (pentru mnthseby):

Cele cu blank face

| BogdanVasc a răspuns (pentru mnthseby):

M-am uitat la asta : http://playingcards.ro/bicycle-standard-blank-face.html dar sunt si carti normale de joc in pacher, si nu imi trebuie, doar dau bani degeaba asa...