| proastalenesa a întrebat:

Din nou, pun o întrebare cam stupidă, dar am un lapsus...e un actor român gen Claudiu Bleonţ, cu părul mai lung, brunet, barbă...per total,o înfăţişare de rocker. A fost şi la " Cireaşa de pe tort". Ştie cineva cum îl cheamă? Parcă îmi stă pe limbă, dar nu-mi amintesc! big grin

3 răspunsuri:
| Leocerba a răspuns:

Vizante nu-i sigur ca n-are infatisare de rocker nici machiat laughing
Andi Vasluianu poarta barba in majoritatea filmelor si a avut o perioada cand purta barba pentru rolurile de pe scena.
Dragos Bucur avea par lung si barba in Baieti buni, parca.
Alexandru Potocean avea parul mai lung si barba in Portretul luptatorul la tinerete.
Zoltan Butuc poarta par lung si barba chiar si in afara rolurilor.
Marius Manole are parul lung dar nu prea-i rocker.
Astia-mi vin acum in minte dar actorii sunt persoane cu o infatisare versatila, acum ii stii cu par lung, maine se tund sau chiar se vopsesc.
Reperul Cireasa de pe tort nu-i poate cel mai la indemana dar ma gandesc ca, daca tu stii ca a fost sigur la emisiunea aia, poti cauta pagina de facebook sau blogul sau reprezentarea oficiala a emisiunii pe net. Acolo gasesti o galerie cu poze, o lista cu invitati si dai de el.

| proastalenesa explică (pentru Leocerba):

Mulţumesc mult! Din fericire, mi-am amintit la câteva minute după ce am pus întrebarea: îl cheamă...Vasile Calofir!hee hee Cât despre sugestia cu facebook-ul, da, ar fi fost logic şi mult mai simplu să procedez aşa, dar, în momentul ăla, acel lapsus m-a secat de gândire, deci treaba cu logica n-a mai stat în picioare.

| Lovee18 a răspuns:

Stiu la cine te referi dar sincer acum si eu am un lapsus in legatura cu asta.sad