| M.T a întrebat:

Dince cauza se lasa sani? din cauza sutienului cumva? ce pot face sa ii ridic?big grin se poatebig grin ceva mai ieftintongue

10 răspunsuri:
mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Cauta pe googlewinking Sigur gasesti pe acolo metode happy

cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Lucreaza muschii pectorali. Extensor cu arcuri, flotari si daca ajungi in forma buna chiar tractiuni. Ieftin, sanatos, dar nu asa usor.

| User a răspuns:

Prinde-i pe bigudiurirolling on the floor

| anka a răspuns:

Trei factori sunt responsabili de lasarea sanilor: kilogramele in plus, procesul firesc de imbatranire si intinderea tesutului conjunctiv. Cine vrea sa aiba sani fermi si frumosi, sa evite cei trei dusmani principali ai tesutului conjunctiv:

1. Expunerea prelungita la soare (razele ultraviolete erodeaza vasele de sange care duc la innoirea tesuturilor).

2. Fumatul (nicotina ingusteaza vasele de sange).

3. Variatiile de greutate. Daca o femeie se ingrasa un kilogram, greutatea pieptului ei creste cu 20 grame. Daca slabeste cu 10 kg, pierde 200 de grame din greutatea sanilor. Este enorm de mult, avand in vedere ca in medie, un san cantareste 400 de grame. Pe scurt: prin marile pierderi in greutate, mantaua de piele devine prea larga. Sanii atarna ofiliti. Faceti alternativ 3 dusuri calde si 3 dusuri reci, iar in final, purtati dusul cu apa rece, in miscari circulare, de jur-imprejurul sanilor de 20 de ori. Faceti gimnastica, cel mai bine, antrenamente usoare cu haltere (pentru femei, de 2-3 kg). In lipsa lor, puteti folosi sticle umplute cu apa, adaptate la efortul pe care-l puteti presta.

| M.D.Eveline a răspuns:

Din cauza sutienului...nu mai ai ce face, trebuie sa porti sutienul mereu ca sa il aduci la forma normala

| anda_9874 a răspuns:

Ai putea sa faci flotari... functioneazawinking

| M.T explică:

Ha ha happy daca nu te intereseaza si esti bata nu te mai bagawinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din cauza atractiei gravitationale!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti folosii un sutien cu push-up.

La mine functioneaza!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai ti s pare ca esti grasutza? daca nu atunci nu cred ca iti trm sa fc neaparat sport(suplimentar)