| Marius7121 a întrebat:

Dovada de devotament...Intamplarea pe care v-o spun este reala! Am o vecina la tara care are a avut un caine lup matur, nu era batran dar era mare! Dar vecinul de la colt nu putea sa o agreeze pentru ca l-a reclamat la politie pentru ca era un scandalagiu si jumatate! Femeia era vaduva, prilej pentru dobitoc sa o atace! Seara pe la orele 22 a luat cei doi rottweileri cu el si i-a bagat in curte la femeie, probabil ca stapanul le-a spus sa atace pe oricine pentru ca rottweilerii s-au dus direct la batrana sa o muste! Cine credeti ca ii salveaza viata? Chiar cainele lup care s-a luptat cu ei pentru a-i salva viata femeii, lupul a fost ucis dar cand se lupta cu ei femeia a avut timp sa se adaposteasca in casa si sa sune la politie! Acum dobitocul sper sa infunde puscaria pentru tentativa de omor! Am ramas mut cand am auzit povestea, n-am crezut niciodata ca un animal sa isi dea viata pentru un om!

3 răspunsuri:
| JustMe34 a răspuns:

Asa e.De cele mai multe ori un animal iti poate salva viata.Si eu cunosc o intamplare de genu la care am fost martora.Din departare am vazut un vecin, un copilas de vreo 7 ani care vroia sa treaca pe o scurtatura.Cainele lui mergea cu el. Dintr-odata a sarit un alt caine sa-l muste, iar catelul lui l-a aparat.Din fericire niemni nu a fost ranit.Mi s-a rupt inima.Mai ales ca baietelul nu se comporta prea frumos cu animalul.Adica era mic, nu stia sa aprecieze foarte mult.Retin totusi ca l-a imbratisat dupa faza asta.Mai mult tin la un caine decat la anumite persoanewinking

| Mmooaarro a răspuns:

As vrea si eu sa am un lup sau un rottwailer. tata cica sunt periculosi ca pot sa isi atace si stapaniihappy..nu stiu ce sa zic..cat despre poveste da.e cat se poate de posibil.Salut

| Marius7121 explică (pentru Mmooaarro):

Te sfatuiesc sa iti iei un labrador, sunt cuminti si joviali! Lupii si rottwailerii sunt caini de lupta, labradori sunt caini de casa!