| anonim_4396 a întrebat:

E adevarat ca pe 22 mai vine sfarsitul lumii? Eu una cred in asta, dar pana la urma cine a zis ca o sa fie pe 22 mai? Se poate prezice viitorul?

12 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Dupa parerea mea sunt doar prostii, nimeni nu stie cand va fi sfarsitul lumii, doar Domnul stie. Oricum, vom afla repede. Numai bine!

| ioanaioana a răspuns:

Pai eu nu cred cai adevarat.Omul ala care o dat vestea asta e un profet din asia de 50 ani.Nu cred ca se poate prezice viitoru.De fpat n-are cum sa ghiceasca.Numai dumnezeu stie cand va veni sfarsitul lumii. Poate veni si peste o ora sau peste 10 ani sau peste 50 ani

| Broadband a răspuns:

Minciuni
maine e sfarsitul, ma crezi?
se pune un savant nebun la tv si spune el prin inteligenta lui ca pe data... e sfarsitul.
nimeni nu stie daca va veni sau cand va veni sfarsitul. am auzit ca va fi prin anul 4000 si ceva
iti dai seama, murim si noi, si copii nostri si copii copiilor nostri si tot nu vine sfarsitul.
dar astea sunt aberatii.
nimeni nu stie!

| DyaElla a răspuns:

Nu le e rusine?
Dupa ziua mea?
laughing
Glum
Eu nu cred. umai Dumnezu stie. Poate ca ar fi descoperit e, oamenii de stiintza meteoritul ala gigant, insa de unde stiu ei ca nu trece pe langa Pamant?
In Bilblie se presupune ca la sfarsitul lumii, motii vor invia, toti se vor aduna, judecati fiind apoi si despartiti in 2 parti (buni -cei demni de rai, si cei pacatosi- trimishi in iad). Ce are meteoritul in comun ca asta. Doar paganii cred in asa ceva

| Tibi_4641 a răspuns:

1. Nu
2. Nebuni happy
3. Nu
* Sunt doar niste speculatii happy nu crede tot ce zice OTV'u

| BeLyNdA a răspuns:

Toate aceste chestii nu trebuie sa crezi in ele cei care spun ca citesc viitorul spun niste chestii acolo si iti cer bani sau alt ceva.Si s-a mai spun si ca sfarsitul lumii este in nu stiu ce an dar nu a fost.

| SmileFreedom a răspuns:

Nu cred ca se poate prezice viitorul.Trebuie sa gandim pozitiv si sa ne rugam sa nu vina, sa traim ziua de azi ca si cum ar fi ultima. Poti sa crezi in asta dar nu 100%. Oamenii de stiinta care au studiat Biblia si-au dat cu parerea, nu au zis ca este foarte sigur ca vine Sfarsitul Lumii.Numai Dumnezeu stie cand va veni.
Si in fond si la urma urmei, daca e sa murim, murim toti...Parerea mea.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

E o mare TAMPENIE cu litere mariwinking. Numai Dumnezeu stie cand e timpul sa se termine tot

| Silviu1989 a răspuns:

Da, logic.

| Iulyan21 a răspuns:

Ai rabdare pana pe 22 mai si vei vedea.referitor la ultima intrebare nu cred ca se poate prezice

| alecsa_5370 a răspuns:

Nu cred asa ceva...nimeni nu poate zice ce se va intampla in viitor

| SIMINA_8816 a răspuns:

Si eu am postat intrebarea asta. Si sincer mi-e cam frica dar nu cred. Pentru ca mai demult la Stiri a aratat ca vine sfarsitul lumii in 2000. Apoi a zis ca vine in 2004. Apoi a zis ca vine in 2008. Si acum a zis ca vine sambata. Nu cred ca vine dar mi-e frica straight face