| donarcostica a întrebat:

E adevarat ca vine uraganul in Romania?

Răspuns Câştigător
| WaterDrop a răspuns:

Metaforic doar, daca te referi la vreun manelist numit "Uraganul".

9 răspunsuri:
| whatevernvm a răspuns:

Vali vijelie

| MihaelaDart a răspuns:

Daca ar veni macar sa-i spulbere pe cei de la Guvern, vom fi mai linistiti dupa.

| sweetys a răspuns:

Daaa se teleporteaza la noi in mare.

| Freya1 a răspuns:

Un uragan este o furtună în formă de vârtej care se formează desupra oceanelor în zonele tropicale de pe glob. Un ciclon tropical poate să aibă un diametru de câteva mii de kilometri şi este format din nori care se rotesc în spirală. Rotaţia se datorează unui sistem de vânturi circulare care pot depăşi viteza de 300 de km/h. Uraganele sunt cele mai dezastruoase catastrofe naturale de pe Pământ. Mai mulţi oameni sunt omorâţi anual de uragane decât de orice alt tip de furtună. Pe măsură ce se apropie de uscat, uraganul ia cu el apa mării, pe care o ridică la peste trei metri înălţime. Acest fenomen aduce apa pe uscat şi crează valuri uriaşe care pot depăşi şapte metri înălţime.
Deci probabil ca nu are cum

| GoldenZenith a răspuns:

Ciclon.
Deja mi-am făcut rezerve de mâncare straight face

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

laughing

| AndreiWeisz a răspuns:

Da, eu deja sunt in beci.

| OneReason a răspuns:

Sa vina, abia asteptrolling on the floor

| RzV28 a răspuns:

Daca stai sa te iei dupa ce se vorbeste la stiri cam in fiecare zi vine uraganul in Romania, la fiecare episod de vreme rea pentru unele televiziuni vine uraganul, vine urgia, numai titluri de genul vezi doar ca sa atraga cat mai multi telespectatori. Din cate stiu eu acum a fost in America un uragan dar asta nu inseamna ca trebuie sa vina si la noi.