| Katona_Claudiu_1999 a întrebat:

Șerpii se pot dresa? Cine îmi dă și linkul are fundă de la mine

10 răspunsuri:
| Ronnix a răspuns:

Nu, nu poti dresa un sarpe.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

De fapt la serpi se spune imblanzire nu dresaj. Dresajul presupune ca sa fie ceva definitiv si complex. Imblanzirea presupune sa-l faci sa nu te atace si sa stea "in picioare" cum am zice noi, sa se plimbe pe tine fara sa te atace si cam atat. https://www.descopera.ro/cultura/11494064-cei-ce-danseaza-cu-serpii

| Simpatic a răspuns:

Nu,sunt niste exemple de cobra parca sau ce tip sunt aia care danseaza dupa cum li se canta, dar o fac dupa vibratii nu dupa auz.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Nu, doar se acomodeaza.

Si are funda dine da link-ul... ce link? Daca nu exista niciun link? thinking

| StrongHeart a răspuns:

Le canti la flaut si te conectezi telepatic cu ei.

| IonutSiAtat92 a răspuns:

E ca si cum ai cere unui asistat social sa munceasca.

| Whitesnake99 a răspuns:

Poti sa incerci dar tot o sa te vorbeasca pe la spate si o sa te sune sa-ti ceara bani.

| Katona_Claudiu_1999 explică (pentru Whitesnake99):

Eu întreb deoarece, am văzut că alți au curajul să țină serpi lungi de 4, 5 metri în casă ca animal de companie, ba mai mult îi mai pune și după gât

| Mirel4412 a răspuns (pentru Katona_Claudiu_1999):

Se obisnuiesc serpii cu oamenii, asta nu inseamna ca daca omul acela face miscari bruste nu o sa-l atace serpii, acei oameni sunt niste idioti