| Farcas a întrebat:

Este bun antivirusul avast? In seara asta mi-am reinstalat windowsu si mi-am bagat avastu insa nu stiu cum sa il fac sa fie pornit. daca l-am instalat inseamna ca si iti face treaba impotriva virusilor? Sau daca nu e asa bun, spuneti-mi va rog unu mai bun si de unde as putea sa-l downloadez. aa si inca ceva.ma poate ajuta cineva cum sa-l fac sa fie si activ? multumesc mult

8 răspunsuri:
| Parintele a răspuns:

Avast este un antivirus mediocru AVG este chiar slab. daca l-a instalat cineva cat de cat priceput probabil i-a facut si update.vezi in tray dreapta jos, bara langa ceas. daca biluta aceea albastra pe care scrie "a" se invarte inseamna ca merge. Eu va recomand ESET Nod32 Antivirus sau Kspersky Antivirus.

| Mitss a răspuns:

Pey avast e bun...eu l-am avut dar mi-am reinstalat windowsul si baiatul ala mi-a bagat alt antivirusbig grin...momentan am nod32 din cate stiu eu nu a facut nimic special doar l-a instalat... dar nu stiu sigurbig grin.:*

| dadaaaaa a răspuns:

Eu am avut 2 ani antivirusul ala.si sincerc nici eu nu mai stiu de cate ori am avut problema.si nu am intrat pe seituri dinalea d care zicea @girlxx21...doar muzica am dat jos si in rest nu prea ma jucam pe net...acum am nod 32 de 4 luni si nu am avut probleme

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu folosesc AVG de la www.avg.com
si e destul de bun
nu zic ca avast e rau;)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

@ nogod, esti mai destept decat un expert thinking sau stii ca el mi la instalatwinking asa ca fara comentarii te rog, mia fost devotat, mia protejat PCul deja 2 ani la randwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

si @ Nogod, probabil cel care a pus intrebarea cauta un antivirus gratis, deci...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca vrei unul gratis puneti avira, am auzit ca e destul de bun, eu am eset smart security 4 dar cand expira licenta trebuie sa caut alta, bine ca cel putin nu trebuie sa o platesc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Avast nu e prea bun are licenta mare dar nu e bun, eu am nod 32 si sincer are licenta de 30 zile, o are mica dar e ffb.Eu tias recomanda nod32***