| DanutzzaMaria99 a întrebat:

Este buna aceasta chitara?
http://www.soundcreation.ro/......d4765.html
Sunt fata, am 13 ani si sunt incepatoare. As vrea sa invat sa cant. Daca nu, ce imi recomandati? Funda si vot! :)

1 răspuns:
| CristiSeeker a răspuns:

Din cate stiu, da. Stagg fac chitari bune, iar aceasta pare poate chiar prea mult pentru un incepator. Chitara clasica este un inceput bun pentru oricine, dar avand in vedere ca esti fata si ai 13 ani, s-ar putea ca o astfel de chitara sa fie mult prea dura pentru mainile tale (din cauza marimii griff-ului, considerabil mai mare fata de una acustica). Ti-as recomanda o chitara acustica, in acest sens; daca mai ai nevoie de indicatii nu ezita sa ma contactezi printr-un mesaj (ma bucur sa pot ajuta potentiali chitaristi).
In orice caz, indiferent ce alegere faci iti urez multa bafta si tarie de otel; inceputul este foarte greu, dar dupa cateva saptamani incep sa vina satisfactiile adevarate si aceasta pasiune poate deveni ceva magnific. Sper sa fi cu adevarat pasionata si dedicata si sa reusesti. \m/