| Mikasa a întrebat:

Este posibil ca salariul unui livrator de puzza sa fie de 1200 lei? Mie mi se pare mult prea mult... In jur de cat au livratorii de pizza salariul?

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Salariul probabil e minimul pe economie 800 ron, dar intro luna poti strange inca pe atat din bacsisuri mai ales daca lucrezi la o firma mare, intr un oras mare

| JustMeAndMyWorld a răspuns:

600-700 de lei, depinde de aria pe care o acopera si de mijlocul de transport pe care ti-l pune la dispozitie firma, dar daca pui la calcul si bacsisul, iese undeva pe la 800-900 de lei, dar in orasele mai mari este posibil sa ai si peste 1200 de lei salariu, deoarece este o arie mult mai mare in care trebuie sa l-e livrezi...intelegi?

| Bruno1987 a răspuns:

Crezi ca livratorii de pizzza nu muncesc sau de ce ti se pare prea mult? Nu e usor sa livrezi pizza si mai ales ca sunt niste riscuri in trafic! Merita 1200, poate si mai mult ar merita.