| anonim_4396 a întrebat:

Este vreun fotograf profesionist printre voi? Vreau sa cumpar un aparat bridge ieftin. Ma ajutati cu un raspuns, va rog? Care este mai bun dintre:
S4000 Fujifilm
Nikon L120
Digital BenQ GH700
Kodak EasyShare Z981

4 răspunsuri:
| Stefan89 a răspuns:

Nikon L120...folosesc lentile Nikor, sunt cele mai performante lentile. Daca nu exceleaza in functii garantez ca exceleaza in claritate si calitate.

| Archangells a răspuns (pentru Stefan89):

Merci mult. Eu as fi ales Fujifilm pentru zoom mare sau BenQ pentru filmare full hd, deoarece nu am experienta. Dar o sa ascult sfatul tau. Vreau poze de calitate.

| Stefan89 a răspuns (pentru Archangells):

Apropo de Full HD...multe aparate foto promit filmare HD etc...si o fac punand niste litere mari sa le vada si cel mai chior om.Adevarul este ca aparatele foto nu pot filma niciodata HD. Spre exemplu am facut comparatie intre un Samsung ES28, un aparat aparent banal cu filmare la calitate VGA si Sony NEX-5 cu filmare Full HD si in valoare de 650 euro, spre deosebire de micutul Samsung ES28 care costa maxim 400 lei.Si ca sa vezi culmea culmilor.Nu era nicio diferenta intre ele la calitatea filmarii, doar ca Sony NEX-5 iti permitea si filmare in format de 720p

| Archangells a răspuns (pentru Stefan89):

Merci pentru lamuriri. totusi atunci, ce ma sfatuiesti, sa iau un bridge gen l120 sau un aparat compact mic si ieftin. am citit ca aparatele de tip bridge nu sunt chiar asa stralucite, si l120 nu se compara cu fratii lui mai mari de tip dsl-r. merita sa dau 1000 de lei pe l120 sau s4000? de s4000 ce parere ai totusi, am vazut ca e interesant.