| claw_4117 a întrebat:

Eu am invatat chitara singur, exista vreo modalitate de a mai "lucra" la voce... ceva exercitii de facut zilnic? (in afara cursuri de canto, alea le fac la vara)

Răspuns Câştigător
| dinusinziana a răspuns:

Acompaniaza-te cu chitara, si incearca sa scoti sunete cat mai limpezi, rotunde. ai putea face cateva exercitii de tremollo, vivace, andante, si sa nuantezi sunetele. un alt mod de a exersa, ai putea canta odata cu winampul. ceea ce sunt sigura ca faci laughing cauta niste melodii ceva mai greute, de preferat folk. btw, si eu am invatat chitara singura, dar si pian. si. daca faci cursuri de canto la vara, da-mi si mie cateva detalii, cand si unde.si cat costa. mereu mi-am dorit sa imi perfectionez vocea big grin

1 răspuns:
| ellai a răspuns:

Incerca sa canti prin casa, sau la dus laughing. repetitia este mama invataturiiwinking