| superpissy40 a întrebat:

Eu imi doresc foarte mult un Iphone 4 iar parintii mei nu vor sa mi-l ia. Ce as putea sa fac pentru parintii mei ca ei sa mi-l ia? Adica sa invat, sa le dau un cadou?

Răspuns Câştigător
| ღAnaSawakoღ a răspuns:

Cred ca cel mai bine e sa te porti foarte bine,sa-ti faci lectiile, sa inveti bine, sau intrebai ce ar trebui sa faci ca sa meriti.Baftahappy

5 răspunsuri:
| KamiixSweet18 a răspuns:

Buna sa le dai un cadou nu cred ca este cea mai buna modalitate dar trebuie sa le arati ca esti responsabila si ca inveti dar nu cred ca va merge cu cadou depinde daca tu ai invatat pana acum trebuie sa inveti pentru ca ei muncesc pentru tine si trebuie sa le arati ca merti prin note bune incearca... daca nu nu stiu ce sa spun despre cadou nu cred ca va merge funde? te pup pa!

| 3838 a răspuns:

Parerea mea este ca parintii tai au un anume motiv daca nu vor sa iti ia telefonul.Eu stiu ca am patit prin asa ceva.Acest telefon este foarte scump si putin dintre noi si-l permit.Cred ca parintii tai nu vor sa te supere si sa-ti zica ''NU AVEM BANI!'' cum fac unii parintii...asta e parerea mea, acum...nu stiu

| FeliciaS a răspuns:

In primul rind ar trebui sa afli motivul principal din cauza ca nu doresc sa til ia, apoi incearca sa te corectezi in privinta motivului. de asemenea sunt sigura ca daca vei primi in vreo zi sau saptamana note bune, ei vor vedea ca te atasezi serios de invatatura.)Success!

| chelo0 a răspuns:

Eu zic sa nu te chinuiwinking in iphon costa mult si sunt sigur ca vei ramane cu buza in soare, parerea mea big grin

| unknownn a răspuns:

Pai te-ai gandit ca-i criza si decat sa dea 30 milioane pe un **** de telefon mai bine iti ia de mancare, haine...sau preferi sa mori de foame si sa ai telefon super-ultra-performant? Ca tiganii, au caruta da n-au cal.