| Iosif_Alexandra_1999 a întrebat:

In ianuarie va fi ziua mea, voi implini 14 ani,si imi doresc un iphone 6, cum imi pot convinge parintii sa imi ia unul? Eu invat bine si ma port frumos....Va rog fara misto..Multumesc

5 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Nu iti doresti un rahat de-ala, doar CREZI ca iti doresti asa ceva. Te-ai gindit macar ca un telefon scump creste de sute de ori sansele sa ti se dea in cap pe strada pentru a fi tilharita? Parintii tai cit cistiga? Ti se pare normal sa munceasca o luna-doua pentru un rahat de telefon? Ca o paranteza, si eu muncesc bine si ma port frumos, nevasta-mea la fel. In unele luni ne putem permite lejer sa ne cumparam cate un iPhone 6 fiecare cu banii jos si sa ne mai ramina si de facturi/mincare/gradinita asteia mici, insa eu am un ZTE Open C (e vreo 70 de dolari, 3G, internet, GPS, nimic pretentios) si o chinezarie dual SIM no-name, iar nevasta un Samsung de vreo 85 RON. Ai varsta la care te afli intr-o mare rascruce - fie realizezi ce e cu adevarat important in viata, fie te indrepti catre lumea aia paralela in care *&la are alt gust in BMW.

| peperonies a răspuns:

14 ani, telefon de 30 de milioane. sigur de ce nu? nu vad de ce nu ti-ar lua.

| AliGab a răspuns:

Fara misto o sa raspund. Daca ai tai vor sa iti cumpere atunci bine, daca nu, nu-i bai. Eu am avut primul telefon la 20 ani si nu era nici iphone, nici smartphone, ci era cu butonele si un ecran albastru-negru happy. Asa ca daca te porti frumos si inveti bine, fa asa in continuare, chiar daca ai tai nu iti cumpara iphone, caci tie iti va fi de folos mai incolo. La multi ani!

| IseeVoices a răspuns:

Spune ca nu-ti mai functioneaza telefonul cum trebuie cand te suna da-l pe mute si nu le raspunde iar daca te intreaba le zici ca nu ai auzit si chestii din astea si spune-le ca la iphone niciodata nu s-ar fi intamplat asa ceva... laughing)
Eu nu am folosit asta niciodata pentru ca nu am nevoie dar daca chiar vrei gasesti solutiiwinking

| trigu a răspuns:

Daca vrei sa ai http://bit.ly/phonei6
invata niste chestii despre influentare, persuasiune de aici:

http://bit.ly/influenteaza-i

http://bit.ly/nu-ma-las-influentat