| RainUmbrella a întrebat:

Eu ma plictisesc in vacanta asta! Stau toata ziua la calculator! La lac nu pot sa merg ca-i frig, BFF meu e in Franta, altele in tabara, unele si ele numai la calculator altele la bunica! Sa-mi fac prietene noi nu pot ca-s timida! Ce-as putea sa fac ca sa nu ma mai plictisesc ( n-am chef de citit sau de facut teme)? Dau funda si multe voturi!

Răspuns Câştigător
| DeNyyy a răspuns:

Pai...acum ca a venit vacanta.poti face o gramada de lucruri.
1)Fa-ti un blog.unde sa scrii impresiile tale.sa iti faci ca un fel de jurnal
2)Incearca sa faci diferite modele de bratari ale prieteniei(stiu.pare plictisito.dar odata ce ai inceput.nu te mai poti lasa de ele.)
3)Stai pe mess.vorbeste cu prietenii.
4) Fa-ti poze.amuzante...de care ssa te amuzi apoilaughing
5)Iesi afara cu colegii.iesiti la o plimbare...la un suc.poate la piscina.sau strandsmug
6)Intr-o zi.ia-ti colegele.sau prietenele de brat si plecat prin oras.la shopping.la mall.vizitati magazine.probati hainee.(ca deh.doar de-asta suntem fete)
7)Fa-ti curat in dulapul cu haine.sau in casa.si gaseste lucruri ciudate,,sau haine .si probeaza-le
8)Gaseste prin casa poze de cand erai mica...te vei amuza si iti vei aduce aminte de unele momente frumoase din viata ta
9)Da drumul TARE la muzica(asta daca nu ai vecini deaia filozofi.care sa sune una doua la politie.sau sa bata la usa oh go on)
10)Citeste o carte interesanta.uita-te la un film.
11)Raspunde la intrebari pe tpu.
12)Danseaza prin casa.zbenguie-telaughing
13)Parfumeaza-te rolling on the floor.stiu.asta e o idee cam aiurea.dar vei fi atat de vesela si de fresh cand vei vedea cum miroosi love struck
14)Baga-te in cada...spala-ti ursuletii.jucariile.fa-le si lor baie ca deh...transpira si ei saraciilaughing
15)tunde-ti papusile.da-le cu placa.onduleaza-le parulrolling on the floor))))
16)Ia o imagine de pe net si deseneaza.incearca sa o desenezi.iti zic eu.ca pana nu o faci.nu te lasi winking
17)Ai role?Daca da,plimba-te cu ele prin casa.rolling on the floor daca afara e prea cald.
18)Asta nu prea este o idee.da iti zic si eu.eu.in fata blocului.am niste babe care se aduna.fratee.si BARFESC...de rup.uneori poti fi surprinsa de ce scot din gura aia.laughing
19)Uita-te la Tv.
Si 20)Dormi.laughing
Astea au fost ideile mele.Te pup.papa:*

6 răspunsuri:
| vreauTotulSauNimic a răspuns:

-asculta muzica;
-karaoke(e amuzant");
-danseaza(fa-ti propriile tale coregrafii);
-creaza-ti o mapa/un dosar cu desene de-ale tale(poti incepe cu design-ul vestimentar);
-vorbeste cu prietenele la telefon;
-scrie-ti intr-un caiet sau intr-un jurnal planurile de vacanta, obiectivele tale pentru vacanta(adica pentru zilele de vacanta calduroaselaughing, ca vacanta e si acum, dar cu vremea asta...)de ex:sa inveti sa te dai cu rolele, sa incepi sa practici un sport, sa inveti o limba straina, etc.

| iull_1544 a răspuns:

Cateva idei:
1. fa-ti blog;
2. deseneaza [ chiar daca nu esti talentata, poti sa iti modelezi mana pentru a desena la scoala mult mai bine ]
3. incearca sa scrii poezii [ cauta cuvinte care rimeaza]
etc

| blackdragon_7370 a răspuns:

Buna! Eu ti-as sugera sa incepi sa practici un sport, in acest fel iti poti face si prieteni fara a te mai ingrijora de timiditate. Daca insa nu iti place exercitiul fizic ai putea sa desenezi sau sa pictezi peisaje si altele. De ce nu incerci sa inveti sa canti la un instrument sau sa scrii povesti fara a fi influentata de parerile altora, ajungand poate si la un roman.

| ioana01_5849 a răspuns:

Eu as spune sa va adunati toate prietenele care spuneai ca sunt si elel al calculator si plictisite sa sa adunati la cineva acasa la elel la tine indiferent, si sa va jucati ceva jocuri, sa povestiti, sa sunati la numere din capul vostru si in fiecare zi la cate una acasa si va ganditi ce sa faceti sau daca nu cauta un film pe net si sa il vezi online mult succes!winking

| ioana01_5849 a răspuns:

Poti sa asculti si muzica.

| aannddrreeaa a răspuns:

Depinde de cati ani ai...Da-mi un mesaj daca vrei sa vorbim