| timidul1995 a întrebat:

Eu pe mess sunt mai curajos dar cand sunt fata in fata cu o persoana nu prea vorbesc mai deloc, am 16 ani si termin acum clasa a10a, cand ma asculta la ore nu prea raspund din acest motiv ca sunt timid si colegii rad de mine de felul cum vorbesc, o fata din liceu mi-a zis ca ma place, dar eu mut nu stiu ce sa fac! Ajutati-ma! Ce sa fac? voi scapa odata de aceasta timiditate?

Răspuns Câştigător
| Chio9 a răspuns:

Stai linistit o sa treaca..Pt inceput e nevoie sa cunosti oameni asa timizi ca tine cu care sa discuti si sa iesi, dupa care o sa progresezi si o sa cunosti alti mai putin rusinosi si tot asa. Pai daca fata respectiva te place cheam-o la o plimbare si mergeti intr-0un loc mai retras si spune-i ca esti putin mai rusinos(in momentu ala trebuie s alasi rusinea deoparte) si o sa stie ea ce-i de facut. BAFTA.