| IAmSoDifferent a întrebat:

Exista programe online cu care sa faci pozele sa fie clare?

Răspuns Câştigător
| Ana00005 a răspuns:

Nu prea. Poti folosi de exemplu photoshop pentru efecte, dar pentru claritate nu merge.Momentan nu exista aplicatii care sa iti faca pozele clare.Am cautat si eu demult, dar niciodata nu am gasit.Ramane solutia o poza noua.O poza nu se poate clarifica mai mult de cat e, doar daca vrei sa ii clarifici 'culorilr' (accentuezi culorile sa para mai bine, sau sa adaugi mai multa luminozitate, merge cu instagram), dar mai mult nu momentan.Si eu spar ca o astfel de aplicatie sa apara curand.

4 răspunsuri:
| Ana00005 a răspuns:

Da,dar exista numai pentru poze.Claritatea lor depinde de cati megapixeli are camera.O tableta poate avea 5mp(clar), dar un laptop vreo 1-2mp (se vede prost). Daca iti iei o camera web vezi sa nu aiba mai putin de 5.Si poti folosi programe ca instagram, amcap...

| IAmSoDifferent explică (pentru Ana00005):

Ma refer daca o poza facuta cu aparatul, care a iesit neclara poate fi modificata in asa fel incat sa se vada clar ce e acolo

| IAmSoDifferent explică (pentru Ana00005):

Ideea e ca o poza noua nu ar iesi mai bine decat aia veche laughing identica sau ceva gen, cred ca stii si tu asta laughing

| Ana00005 a răspuns (pentru IAmSoDifferent):

Tu ai miscat aparatul cand faceai poza sau nu merge bine?

| Ana00005 a răspuns (pentru IAmSoDifferent):

Nu prea. Poti folosi de exemplu photoshop pentru efecte, dar pentru claritate nu merge.Momentan nu exista aplicatii care sa iti faca pozele clare.Am cautat si eu demult, dar niciodata nu am gasit.Ramane solutia o poza noua.O poza nu se poate clarifica mai mult de cat e, doar daca vrei sa ii clarifici 'culorilr' (accentuezi culorile sa para mai bine, sau sa adaugi mai multa luminozitate, merge cu instagram), dar mai mult nu momentan.Si eu spar ca o astfel de aplicatie sa apara curand.