| alexx102428 a întrebat:

Facebook, Yahoo,What s UP, Twitter etc. Avantajele si dezavantajele fiecărui site de socializare in parte?

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Whatsapp nu e site de socializare in primul rand, e o aplocatie de chat. Yahoo a ramas doar un site de stiri si un server de mail. Facebook si Twitter sunt total diferite intre ele. Nu exista avantaje si dezavantaje. Conteaza ce nevoii de comunicare ai tu... daca ai

| iamdeeeeeni a răspuns:

Cu ajutorul platformelor Facebook și Twitter poți cunoaște oameni noi, faza nasoală e că îți creează dependență dacă nu îți impui niște limite.
Yahoo și WhatsApp au fost, respectiv sunt niște aplicații ok pe care poți conversa și cam atât, nu știu dacă ai avea vreun dezavantaj... ci pur și simplu nu te poți lăuda cu "ce ai mâncat la prânz" ca pe Facebook, așa cum fac majoritatea rolling on the floor