| DenissaDeea a întrebat:

Foarte multe persoane spun ca nu le place sa asculte manele, dar pe strada, in masinile oamenilor, la telefoane de la elevi, oriunde as iesi la plimbare etc etc. aud ca asculta muzica numai manele si nu aud de exemplu si alte genuri de muzica in n-afara de manele?

Răspuns Câştigător
mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Nush ce sa sp despre aceste persoane.happyEu consider ca fiecare are dreptul sa asculte ce fel de muzicaa vrea.happyGusturile nu se discuta.big grin

8 răspunsuri:
Janina
| Janina a răspuns:

Ceilalti nu asculta muzica pe strada la telefon, isi ia casti sau dau volumul mai incet.

| Bishop a răspuns:

Sunt si oameni inteligenti care asculta si alte genuri de muzica, eu am auzit in masini si muzica usoara, la scoala...muzica usoara(se mai gaseste rar cate un "destept" care vrea sa asculte manele), si in diferite terase si localuri eu am auzit numai muzica usoara (din fericire love struck). Eu sunt de parere ca acei oameni care asculta in exces manele in locuri publice (si unii mai si canta pe deasupra) vor doar sa impresioneze trecatorii cu versurile lor laudaroase si unele chiar incorecte grmatical(de nimic, dupa mine big grin). Ai dreptate, ar trebui sa le bage cineva in cap ca mai exista si alte genuri de muzica, nu numai manele. big grin

| kh1ss a răspuns:

Pentru ca cei care asculta alt gen de muzica nu dau volumul la maxim in masina sa auda lumea ce " smecher " este el, pentru ca ei nu simt nevoia sa se afirme.

| dulshe a răspuns:

Sunt de aceeasi parere cu @mumoasa, fiecare avem gusturi diferite, si suntem liberi sa alegem ce vrembig grin fie muzica pop, rock, manele, etc

| selef a răspuns:

Pentru ca ceilalti care ascula altfel de muzica au si bun simt si nu asculta foarte tare.

PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Pentru ca nu oricine are suflet, minte si educatie care sa ii permita sa inteleaga si sa savureze sublima muzica clasica! E drep ca se mai asculta si asa zisa usoara, disco, pop, sau rock, dar mai putin! Pentru ritmul specific manelelor nu e nevoie de educatie, fiind simplist si adresandu-se mai degraba reminiscentelor ancestrale din respectivii indivizi!

| FearNoEvil a răspuns:

Mai bine ma abtin sa raspund... sa nu se supere manelistii. Am doar un mesaj pentru cei care asculta manele pe telefon: Voi n-ati auzit de casti? Chestile alea de se baga in urechi sa asculti numai tu muzica...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Celelalte genuri de muzică sunt ascultate în surdină.
Pa, pa.