| BeautifulAngel a întrebat:

Funda:*! cei care stiu engleza as vrea sa imi traduca ce spune o vedeta intr-un video(dureaza numai 30 de secunde)
mi-ar trebui exact ce spune daca se poate.
Videoul se afla mai jos:

http://www.youtube.com/watch?v=dFwMuytOOXE&feature=playe r_embedded

Răspuns Câştigător
| William a răspuns:

Ala zice urmatoarele: ''Noi nu am ales sa mostenim o lume in care habitatele naturale sunt devastate, am mostenit o lume ce se indreapta catre cea mai mare extinctie in masa de la dinozaur incoace. Nu este vina generatiei noastre dar este datoria noastra. Pamantul si marea pe care le protejam in urmatorii 50 de ani vor dtermina supravietuirea speciilor in urmatoarele cateva milioane de ani, ca sa nu mai vorbim de viitorul celor care depind de natura pentru a supravietui. Depinde de noi. Intra pe www.generationextinction.org, depindem de natura iar acum natura depinde de noi.'' Da-mi funda ca ti-am tradus sau macar un vot(Folositor) ca m-am chinuit.