| MissDeea a întrebat:

Funda celor mai frumoase urari de anul nou! (Acestea trebuie sa ma impresioneze prin limbajul artistic!)

Răspuns Câştigător
| NobodyHeree a răspuns:

Oate visele si toate sperantele sa se adune si sa iti lumineze calea in viata sa iti faca o lume a ta in care sa te simti fericita si iubita. Lumea toata este a ta trebiue doar sa dai iubire iubirii si atunci toate si in toate se vor rezolva. Te pupic dulce happy

Caderea primului fulg imi aminteste de priviri timide de indragostit, de plimbari sub ninsoare, de clinchet de copotei, aroma de cozonac si mireasma proaspata de brad...Magia sarbatorilor ne invaluie aducandu-ne aminte sa iubim, sa fim generosi si sa aducem bucurii celor dragi! Un Craciun Alb Fericit tuturor!

Fie-va verde dolarul si de whisky plin paharul, toate sa va reuseasca, sa va doara drept in basca. Craciun fericit!

Vreau ca aceste sarbatori sa-ti aduca indeplinirea tuturor dorintelor, si iti doresc o vacanta plina de pace si liniste, si mai ales multa ninsoare, pentru ca stiu cat de mult iti place.
Sper ca esti bine si ca viata ta este asa cum vrei sa fie. Sper ca ai multe planuri si incredere in viitorul tau. Cunoscandu-te, stiu ca le vei indeplini pe toate cu optimismul tau debordant.
Sarbatori fericite!

Sa aveti in 2010, un an de nota zece, iar in 2011 un an de nota 11! La multi ani!

Sa plutesti de fericire, si norii toti sa iti astearna scara vrajita sub talpi, sa poti ajunge la coltul de luna de care stau agatate toate implinirile tale. Te iubim mult si ai incredere in sansa ta. Mami si tati.

Un an bun, 12 luni de fericire, 52 de saptamana de liniste, 365 de zile de dragoste, 8760 de ore de noroc, 525600 de min de succes, toata viata langa persoana iubita, LA MULTI ANI!

n anul care vine, iarta, iubeste, zambeste, exprima-te, relaxeaza-te, ajuta unui batran, accepta un compliment, asculta-ti prietenii, fii intelegator cu tine si cu altii, uita-te la un album cu poze, aminteste-ti intotdeauna ca nu esti singur, spune-le celor dragi cat de mult ii iubesti, joaca-te cu un copil... citeste o carte buna...alege-ti o stea pe cer, renunta la ce nu-ti place, indeplineste-ti promisiunile, cumpara-ti ceva ce iti doresti, spera ca ceea ce-ti doresti se va indeplini, respira profundm iubeste Iar eu intotdeauna iti voi fi alaturi!

Tata bun, mama iubita,
Azi e ziua potrivita
Sa va spun ce va doresc
Sa v-arat cat va iubesc.
Va doresc intai de toate,
Un an nou cu sanatate,
Voie buna, trai usor,
Bucurie si mult spor.

Tu, suflet cald
A mai trecut un an,
Sa-ti amintesti cu placere de toate implinirile, cu melancolie de toate clipele frumoase si cu incredere de tot ce nu ai reusit
Fii mandra ca ai ramas acelasi suflet cald,
Sarbatori Fericite

Anul Nou vine pe cararile ninse,
Cu haine grele de sperante aprinse,
Sperante si vise,
Neatinse, neatinse,
La Multi Ani!

1 răspuns:
| CatalinAndrei01 a răspuns:

La multi ani! Cu ocazia sarbatorilor de iarna, cand Mosul isi scutura barba, va urez sanatate, fericire si urari de foarte bine!