| mirunitza333 a întrebat:

Funda! Cine imi poate da niste idei pentru un afis care se numeste "Padurea, aurul verde al planetei"?

Răspuns Câştigător
| blondata a răspuns:

In primul rand trebuie sa faci mutli copaci verzi...si un om care taie un copac(copacul plange ca este taiat)...si spui mai jos ceva de genul :daca s-ar taia toti copacii, poluarea ar pune stapanire pe noi. sper ca ti-am fost de folos cu ideea mea.

4 răspunsuri:
| betsy a răspuns:

Ai putea desena un copac a carui coroana este Planeta Terra, iar continentele sunt frunze. Pe fiecare frunza ai putea scrie mesaje privind respectarea padurii si importanta ei. Sper ca te-am ajutat!winking

| mirunitza333 explică:

Restul vot

| neekole a răspuns:

Poti sa desenezi un copac foarte mare, care are niste radacini foarte adanci, iar in loc de frunze, poti desena niste lingouri verzi foarte stralucitoare. Asta mi-a trecut prin cap acumhappy. Funda?

| loredanadevil a răspuns:

Ai putea sa faci o padure cu foarte multi kopaci si un om cu o druzba care taiase deja unu care era de alta culoare cum ar fi un maro si in jurul lui multe animalute triste pentru ca acolo era casa lor.succes fundita plizz