| GeorgianaBurceana a întrebat:

Fundita.Va rog traduceti-mi si mie aceste propozintii in francezahappy.
a)Imi place rochia Anei, dar o prefer pe cea a Mariei.
b)Acestea sunt cadourile mele, acelea sunt cadourile lui Dan
c)Oul acesta rosu e foarte tare, cel verde e mai putin tare
d)Priveste aceste rochii.Aceasta e mai ieftina, dar aceea este mai frumoasa
mersi:*

8 răspunsuri:
| Liviu a răspuns:

Asa faceti tema sa ia nota marelaughing
Sa fim seriosi asta am ajuns? sa le facem temele?laughing la copii care nu sunt in stare de o tema?
. jalnic adica na.laughing sa ma critice orcine dar totusi
Aici e nevoie de ajutor dar nu sa le facem tema cum mai invata ei?
Nu ca eu as stii sa o fac pe asta' e in franceza aiurealaughing
daca era in engleza o mancam
In fine alexlaughing imi place de tine sa mai vii cu din asteabig grin

| xtina a răspuns:

Buna! Uite aici:
a) J'aime robe d'Anna, mais je préfère l'Maria
b) Ce sont mes dons, ce sont des dons de
c) Cet œuf est de couleur rouge très dur, le vert est moins fort
d) Regardez ces robes. C'est moins cher, mais qui est plus belle

Sper ca te-am ajutat {fundita}

| katala a răspuns:

Jalnice traduceri! Sa ne spui si noua ce nota ai luat.
ar fi bine sa puneti cu totii mana pe carte, lasati-l pe google sa se odihneasca. A bientot mes enfants!

| TheOriginalUser a răspuns:

A) J'aime robe Anna, mais je préfère celui de Marie.

b) Ce sont mes dons, ce sont des cadeaux Dan

c) L'œuf est rouge très dur, le vert est beaucoup moins

d) Regardez ces rochii.il est moins cher, mais qui est plus belle

| TheOriginalUser a răspuns:

Robes scuze in loc de rochiihappy

| Logout a răspuns:

De ce nu incerci google translaitebatting eyelashes?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

A)J'aime robe Anna, mais je préfère celui de Marie.
b) Ce sont mes dons, les cadeaux sont Dan
c) L'œuf est rouge très dur, le vert est moins fort
d) pour ces rochii.Aceasta est moins cher, mais qui est plus belle
http://translate.google.ro/? client=firefox-a&rls=org.mozilla:en-US:official&hl=ro&tab=wT#
da si uh o fundita!

| timeflies a răspuns:

A) J'aime robe Anna, mais je préfère celui de Marie.

b) Ils sont mes dons, les cadeaux sont Dan

c) L'œuf est rouge très dur, le vert est moins fort

d) Regardez ces robes. Il est moins cher, mais qui est plus belle

sper ca am tradus corect