| LorenaAnca a întrebat:

Am nevoie de ajutor. Ma duc la nunta matusii mele peste 2 saptamani si am o problema. Rochia cu care voi fi imbracata este verde in partea de sus si negru in jos,iar pantofii sunt negri. Dar nu stiu ce culoare sa ma fac pe unghii. Nu prea stiu,avand in vedere ca o sa merg si la biserica, nu cred ca trebuie sa folosesc o oja in nuanta tare. Mersi!

Răspuns Câştigător
| CristinaCriss001 a răspuns:

Incearca culorile nude. Se potrivesc la orice culoare si in acelasi timp arata destul de discret, dar totodata reprezinta o manichiura ingrijita si stilata. Sau ai mai putea incerca un turcoaz verzui, depinde si de nuanta de verde de pe rochia ta. Dar asa cum ti-am zis, culorile nude se potrivesc la orice (ex. crem).

4 răspunsuri:
| didu73 a răspuns:

Incearca o manichiura franch, astfel mainile tale vor parea delicate si te vei asorta perfect cu tinuta

| LorenaAnca explică (pentru didu73):

Merge si daca am unghiile scurte? Am avut french cand aveam unghii mari si nu stiu cum arata la unghii scurte.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La astfel de imbracaminte, eu m-am dat cu o oja roz.

| Lavinia7386 a răspuns:

Poti folosi ceva mai transparent, sau french