| Ciocinta_Alexandru_1976 a întrebat:

Greutatea corpului se lada pe osul de pe exteriorul piciorului?

6 răspunsuri:
| Username272 a răspuns:

Spre talpă si călcâi, cel mai mult pe călcâi pentru ca acolo e punctul(centrul) de greutate, talpa ajuta la echilibru

| Ciocinta_Alexandru_1976 explică:

Tie nu tii s-a intamplat ca telefonul sa iti schimbe sensul cuvintelor?

| aXy99 a răspuns (pentru Ciocinta_Alexandru_1976):

Da-i report. Lasa raspunsuri de genul asta doar sa faca puncte.

| Louys a răspuns:

Nu se lada, se cutie.

| AnimeLuverBoi a răspuns:

Probabil

| Bizon95 a răspuns:

Se laSa pe calcai si pe pernita din spatele degetelor, pernita care poate sa preia toata greutatea daca mergi pe varfuri sau ai tocuri destul de lungi (exceptie facand balerinele care pot sa mearga pe bonturi, dar, e exceptie, nimeni nu merge asa ca e FOARTE dureros tongue)