| crybaby220 a întrebat:

Heeei... motanul meu vine mereu cu răni pe corp si chestii si nu stiu cum sa il opresc sa se mai bată cu alte pisici. Nu pot sa il tin in casa. Nu am nicio sansa. (Scuzati categoria. Nu am stiut in ce se incadreaza

Răspuns Câştigător
| aj3k16lm a răspuns:

Nu cred că poți face nimic în privința asta, deoarece acele răni pot fi cauzate și de auto-apărare. Castrarea îi face de obicei mai docili (și le mărește longevitatea), plus că îi ferește de anumite boli la bătrânețe. Cât timp e lăsat în libertate, e normal să fie atacat. Și pisicile, asemeni câinilor. sunt animale teritoriale și dominante. Ai putea încerca să îi întărești forța fizică prin suplimente, pentru a te asigura că se poate descurca în afara casei tale, deși motăneii tind deseori să forțeze femelele la împerechere. Îl poți lega și de un gard, vei vedea că a doua zi va avea parte de același tratament.

1 răspuns:
| BroascaCuElice a răspuns:

Poti sa il castrezi