| antisocialgirl a întrebat:

Ce diferența de vârstă credeți ca ar fi decenta într-un cuplu? (scuzați categoria, nu știu unde se încadrează)

Răspuns Câştigător
| Raven a răspuns:

Contează gradul de maturitate al partenerilor, sunt unele care-i consideră pe băieții/bărbații de vârsta lor infantili și preferă tipi mai în vârstă chiar și cu 10 ani. Dar 10 mi se pare cam mult, 5 ani mi se pare mai acceptabil.
Dar, dacă e dragoste mare la mijloc, ce mai contează ce e decent? Și cine hotărăște ce e decent când vine vorba de diferența asta de vârstă? Gura lumii, babele din fața blocului?
Știi cum se zice, doar pământul o astupă laughing

4 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Depinde de perioada, daca cuplul are sub 20(+) ani, 2-3 ani, de la 20 incolo merge si ceva mai mare diferenta

| Plato a răspuns:

As zice maxim 5-6, asa cred ca e de bun simt.
Acum na, nu e o stiinta chiar exacta.