| sweetys a întrebat:

Nu cred ca e buna categoria dar nu am stiut unde se incadreaza intrebarea. Sunt din judetul Constanta si as vrea sa stiu la cat timp iti vine pensia de urmas dupa ce ai depus dosarul la casa de pensii. Adica eu l-am depus din octombrie si pe la inceputul lunii am primit instiintara ca o sa primesc xyz lei dar nu a specificat in ce data.

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Depinde de cat de aglomerati sunt cei de la Casa de Pensii Publice din judet.
O sa-ti dau exemplul meu: am primit decizia de pensionare la cca 75 de zile de la depunerea dosarului si prima pensie (de fapt pensiile de pe 3 luni) exact la 89 de zile de la depunerea dosarului. Cam asa s-ar putea sa fie si la tine.

| corbulalbrosu a răspuns:

De obicei in decurs de 3 luni, insa fara a depasi 90 de zile de la data inregistrarii.