| belabel1 a întrebat:

Heeelp!crying am un aparat foto nikon 10.1 MP si am iesit cu el afara sa fac poze.si l-am mai scapat prin zapada.acum cand m-am intors in casa l-am deschis ca sa-mi descarc pozele si se vedea in ceata. l-am stres si se vedea bine si apoi am mai facut o poza si a iesit bine.insa dupa ce am descarcat pozele l-am aprins din nou sa vad daca merge si se vede in ceatacrying am incercat sa-l sterg din nou dar nu merge...vedeam ca e stearsa lentila dar tot in ceata se vedea apoi se aburea din nou. s-a stricat?:-scrying(

Răspuns Câştigător
| VintageSoul a răspuns:

Calm down;-) Aparatul tău a intrat de la frig la cald şi a făcut condens. Cel mai bine e sã îl laşi sub o pãtura pentru scurt timp şi va fi ca nou;-)

3 răspunsuri:
| Catalin970 a răspuns:

Nu are nici o problema daca nu a stat mult in zapada, doar inchide`l si pune`l intr-un loc uscat si caldut, de preferat nu chiar langa sursa de caldura.

| qwerty101010 a răspuns:

Tot ce e posibil sa se fi stricat sau poate nu si-a luat temperatura cum trebuie ori in cel mai rau caz a intrat zapada prin el si atunci nu stiu ce poti face...Du-te cu el la reparat e cea mai buna solutie... Funda?

| andreifrumosu02 a răspuns:

Trebuie sa-l deschizi nitel si sa-l stergi da nu sa ii strici piesele pe acolo numai asa putin ca are putina apa la piese si pe dinafara poti tu sa il stergi cat vrei ca tot in ceata se vede:-))a si vezi mai mult la obiectiv ca ala face toata imaginea pozei.