| eu_1628 a întrebat:

Heeii...care stie franceza si ma ajuta si pe minee?batting eyelashes

*ecrivez un texte ayant le titre. employez les verbes suivants a l`indicatif present.partir, aller, decider, faire, visiter, choisir, se promener, rentrer

va multumesc.:*

Răspuns Câştigător
| AndreeaAS a răspuns:

Inseamna ''Scrie un text cu titlul(cred ca ai uitat sa-l pui)in care sa folosesti urmatoarele verbe la prezent, mod indicativ:de la, a merge, a decide, a face, a vizita, a alege, a se plimba, a se intoarce.

2 răspunsuri:
| AndreeaAS a răspuns:

Inseamna ''Scrie un text cu titlul(cred ca ai uitat sa-l pui)in care sa folosesti urmatoarele verbe la prezent, mod indicativ:de la, a merge, a decide, a face, a vizita, a alege, a se plimba, a se intoarce.''

| AndreeaAS a răspuns (pentru AndreeaAS):

Am dat din greseala de doua ori pentru ca am uitat sa pun ghilimele la sfarsit...