| tpuareproblemetehnice a întrebat:

HeeY! Cmf? am si eu o curiozitate in legatura cu papagalii. daca sunt in colivie sunt sanse sa imi faca puii?

Răspuns Câştigător
| AnotherGirl a răspuns:

Buna din nou! kiss
Papagalii nu fac pui decat daca le cumperi un cuib special amenajat pentru ei (se gaseste in magazinele de animale si consta intre 30 si 50 de lei, din cate stiu eu ). Acolo depun ouale si le clocesc, altfel nu vor face puisori happy. Oricum, pentru a se simti cat mai bine, cel mai indicat este sa le dai drumul din colivie macar 2 ore pe zi happy. Le lasi usita deschisa, iar ei vor iesi afara atunci cand se vor simti increzatori si se vor acomoda cu noua casa. Tine toate geamurile si usile inchise! altfel vei avea "sansa" sa ii pierzi.

Good night!

8 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

DA! Cu conditia sa nu fie 2 masculi sau 2 femele!

| anutza a răspuns:

Da pot dar trebuuie sa le iei cuib happy

| xButterflyxX a răspuns:

Da, sunt sansehappy.

| Αγάπη a răspuns:

Hei. Bine tu?
Ssa sti ca papagli in captivitate nu prea fac "pui" - dar am avut o prietena care avea papagali de 2 ani si s`a trezit intr-o zi ca avea oua :-s
deci sa zicem ca 1% sunt sanse...

| DannyDanuTs a răspuns:

Nu pentru ca nu au cum sa depuna ouale si sa le cloceasca funda?

| Denișaaabaahhșoh a răspuns:

Daca sunt 2 cu sigurantawinking am si eu unu(baiat) si vorbestewinkingkiss

| DannySteel a răspuns:

Nop nici o sansa :-J si eu am papagali, exista ca un fel de culcus/cort din paie la magazin sau poti sai faci u ceva in genul unui cuibwinking si acolo o sa-ti faca pus... :X fundabatting eyelashes smug

| corinaiuliana a răspuns:

Eu am avut un coleg ce avea peruși. Îi ținea în colivie și i-au făcut pui.