| Cocolino24 a întrebat:

Heey! :* Dau Fundita! Am 13 ani si am nevoie de 150-200 lei pentru un catel pechinez. Cum sa fac sa strang acesti bani intr-o luna sau doua? M-am gandit la meditatii la limba romana pentru ca sunt foarte buna la materia asta. La comentarii, poezii, argumentari, iar punctul meu forte sunt compunerile libere. Am luat si premii. Dar cine ar lua meditatii de la o pustoaica de 13 ani? Mentionez ca fac 13 in 2 luni. Cum sa fac rost de bani happy?

7 răspunsuri:
| ElleAhx a răspuns:

Nimeni. Nimeni nu ar vrea meditatii de la un copil de 13 ani. Pana la urma ai doar 13 ani. Nu ai cum sa castigi singura bani de la varsta asta. Tot ce poti face e sa pui banii din alocatie deoparte.

| fgsdfgdfgdsfgfd a răspuns:

Adevarat ai spus. Oricate premii ai lua nimeni nu te va alege pe tine meditatoare si sa te plateasca caci mai bine plateste un profesor sa ii mediteze. Si al doilea lucru ce naiba te grabesti asa pentru un caine? Am avut si eu mai demult un pechinez si nu e asa de dragut cum crezi.Atat de mult latra :O face pipi oriunde apuca si pute laughing P.S Daca esti asa premianta fa-ti dosar pentru bursawinking si i-ati tu alocatia de 42 de lei si in 2 luni faci 84winking

| Cocolino24 explică (pentru fgsdfgdfgdsfgfd):

Depinde cum dresezi un caine. Prietena mea are un pechinez nu a facut in casa niciodata, nu latra aiurea si nu a zgariat usile sau alte lucruri de prin casa. Deci vorba aia ''ce semeni aia culegi''

| fgsdfgdfgdsfgfd a răspuns (pentru Cocolino24):

Ca tu stateai cu prietena ta toata ziua si noapteawinking

| MikeyMinnieMouse a răspuns:

Pai Cred ca cu siguranta ai vreo ruda prietena vecina ceva Poti fi Bona pentru catev ore Sau iti strangi din alocatie...Sau poate mai astepti pana la craciun sa colinzi rudele laughing) Sper ca te-am ajutat! Noroc happy Funda?

| AnutzaDragutza13 a răspuns:

Pai eu am 12 ani si strang bani de la 9-10 ani... de la mama de la tata, bunicii, rude, zile de nastere. si ii puneam bine. cand aveam nevoie de ceva important aveam si poate le mai si ceream parintilor, pentru ca ei nu stiau. eu am un catel pichinez si l-am dresat, trebuie dresat inca de mic de cand il ai. si strangeam ceva, mai venea si alocatia. hehe. daca vreau ceva cer la parinti bani si daca e mai pun si eu [ fara sa stie ca mai am si eu de ] daca zici ca esti buna la engleza, cand mai ieivreun premiu, zile la parinti sa-ti de banuti de buzunar pentru ca ai luat premiu, santajeaza si tu pe ei. big grin big grin fi vicleanaa funda big grin?

| TlkCast a răspuns:

Pai... la 13 ani nu prea ai de unde sa faci rost de bani.dar, ai putea incerca sa ceri parintilor bani de buzunar zilnic (azi de la mama, maine de la tata). Si cauta anumite accesorii care nu iti mia foloses(bratari, cercei, etc) si cauta sa le vinzi pe 2-3 lei. Daca stai la bloc sigur in spatele blocului sunt copii mai mici, incearca sa ii pacalesti vanzadu-le ceva nefolositor. Mult noroc:*. Funda?