| anonim_4396 a întrebat:

Hei! Chiar daca unii nu cred, eu vreau sa stiu daca nu se piaptana pe 29.11. 2012 sau 30.11. 2012?

7 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Buna Luny:)
http://www.romanianmonasteries.org/traditii-si-obiceiuri-de-sf-andrei
O frumoasa zi sa ai:)

| Musique a răspuns:

Ăhăm,iartă-mă. dar scrie în Biblie că nu trebuie să te piepteni în ziua X?
Dacă da, greșala mea.

| 4ndr33y a răspuns:

Ce nu se face? Ce e asta? Alta superstitie sau traditie tampita? laughing

| LittleEndian a răspuns:

Care-i treaba cu pieptanarea? laughing

| helene96 a răspuns:

Nu se piaptana pe 30.11. 2012

| alexandra2859 a răspuns (pentru helene96):

Helen,draguto
inceteaza sa mai furi raspunsurile de la altii.
toate raspunsurile tale leai furat, daca nu esti capapila sa raspunzi singura nu mai raspunde.

| mynameisdalia a răspuns:

Nu se piaptana pe 30.11. 2012. funda o astept!