| b3bitsa a întrebat:

Acum 3 zile, un prieten mi-a facut 2 gauri in urechea dreapta. Am avut grija sa dezinfectez acul cu care mi-a facut si cerceii ( acestia sunt obisnuiti ). A doua zi am obeservat ca mi sa invinetit putin urechea si ma durea, ceea ce nu mi s-a intamplat pana atunci. Am scos cercelul si m-am facut cu un antibiotic, sperand ca nu se infecteaza. Acum spre dimineata a fost totul ok, nu ma mai durea si culoarea urechii a devenit normala, poate putin rosiatica si nu ma mai doare decat foarte putin cand apas. Mentionez faptul ca atunci cand mi-am scos cercelul in partea interioara a urechii aveam ceva nu stiu ma gandisem ca sunt scame, inca nici acum nu stiu ce e. E ceva normal, sau ar trebui sa consult un medic? Multumesc pentru ca ati avut rabdare sa cititi, funda!

Răspuns Câştigător
| Deliadelias a răspuns:

E ceva normal, se mai intampla. Acum daca e totul bine daca te doar f putin atunci cand apesi si numai esti invinetita e totul OK. Si eu mi-am facut in ureche ( in crant ) si tot asa primele zile ma durea ingrozitor, dar dupa cateva zile nu ma mai durea delochee hee. Nu trebuie sa te duci la niciun medicthinking :*, doar daca se mai invineteste sau te doare tare. Pup:*
Bafta,

0 răspunsuri:
Întrebări recente